"Історія України: міжнародна програма": у рамках цього проєкту оголосили імена 90 науковців та 70 тем, які вони планують досліджувати протягом наступних трьох років.
Згідно з висловлюваннями автора концепції проєкту Пінчука, його метою є те, щоб "видатні історики з України та інших країн спільно переосмислили нашу історію".
У листопаді 2023 року було започатковано проєкт "Українська історія: глобальна ініціатива", мета якого -- глибинне вивчення історії нашої країни. А учора, 11 вересня, представники цієї ініціативи назвали імена 90 дослідників, які протягом наступних трьох років будуть працювати над 70 обраними темами. Їм допомагатимуть 26 членів Міжнародної академічної консультативної ради з Європи, Північної Америки, Азії та Африки.
Ви можете ознайомитися з дослідниками та їхніми темами, перейшовши за цим посиланням.
"Ідея полягає в тому, щоб шукати правду, правду про те, хто такі українці, правду про ці землі, правду про відносини між цими землями і їх людьми, іншими землями та іншими народами, -- пояснив Голова Міжнародної академічної консультативної ради проєкту Тімоті Снайдер. -- Ми шукаємо відповідей на запитання "як" і "чому", факти та мотиви людей протягом тисячоліть, послуговуючись сучасними методами".
У межах цього проєкту науковці планують дослідити корені життя на Землі, заглянути в доісторичні епохи, а також звернути увагу на екологічні питання, порушуючи теми виживання та перспективи людства в майбутньому.
З часом я все більше усвідомлював, наскільки критично важливо розуміти себе і своє минуле для формування нашого майбутнього і бачення того, що ми бажаємо створити. Хто ми є, і які обставини сформували нашу особистість? Я почав запрошувати з кожним разом більше видатних істориків, психологів і філософів на наші заходи в Україні, щоб надихнути політиків. Це стало стимулом для мене розпочати цей проєкт у 2020 році: талановиті історики з України та інших країн мають спільно переосмислити нашу історію, -- підкреслив засновник і автор ідеї проєкту Віктор Пінчук.
Цей проєкт не має аналогів. Член Ради директорів Борис Ґудзяк підкреслив, що ця ініціатива повинна дати можливість науковцям з різних дисциплін, культур і країн переглянути свої підходи до методології.
"В історії завжди є відкриттям, коли хтось знаходить нове джерело, коли хтось описує невідому подію або уточнює дату, -- пояснив він. -- Набагато важливіше, коли науковці пропонують нову методологію. І в цьому значний внесок цього проєкту. Я думаю, що ніхто ще так не писав історію".
Співголова Міжнародної академічної консультативної ради проєкту Ярослав Грицак підкреслює, що агресія Росії проти України стала знаковою подією в історії Європи та світу. На сьогоднішній день серйозним викликом є нестабільність і відсутність безпеки в регіоні. Він також зазначив, що цей район, який історично визначався своєю географічною та кліматичною специфікою, тривалий час залишався епіцентром глобальних конфліктів з далекосяжними політичними наслідками.