Україна втрачає майбутніх студентів: міністр освіти роз'яснив ситуацію

Оксен Лісовий підкреслив, що страх перед мобілізацією не є основною проблемою, але ворог активно використовує його у своїх інтересах.

Стан справ із вступниками в Україні в перспективі ускладниться. Майбутні студенти обирають заклади, які виглядають привабливо, а не ті, де надаються пільги.

"Зробіть поправку ще й на демографію, на кількість випускників. Але, тим не менш, так, у нас поки що ще йде підйом, тому що далі буде гірше. У нас буде ще й демографічний спад, який поки що ми ще на випускниках/вступниках не відчуваємо. Так, є певний обсяг втрат і, найгірше, є обсяг втрат найбільш здібних молодих людей, найбільш здібних вступників. Безумовно, кожна країна конкурує за здібну людину і прагне створити для неї відповідні програми. Питання в привабливості нашої вищої освіти. Вони йдуть туди, де привабливо. А не туди, де їм дають пільги", - розповів міністр освіти на науки України Оксен Лісовий в інтерв'ю ВВС Україна.

При цьому він не вважає, що винна в цьому мобілізація. Як приклад, він навів свого сина, який міг виїхати вчитися за кордон, але відмовився. Водночас міністр зазначив, що є й ті, хто боїться залишатися в Україні, але з цим страхом має працювати школа і батьки.

Лісовий зазначив, що причини страху криються в систематичній роботі противника над його посиленням. Батьки і школа недостатньо зусиль доклали, щоб допомогти подолати цей страх.

За його словами, у 2014 році він також відчував страх перед війною, проте навчальний курс допоміг йому подолати цей страх. Лісовий підкреслив, що кожен повинен усвідомлювати, що це його країна, і він сам визначає її майбутнє та напрямки розвитку. Він зазначив, що для цього важливо формувати правильні ціннісні орієнтири.

"Мати власну державу та захищати її - це твій особистий здобуток, це інструмент твого успіху", - зазначив міністр освіти і науки.

Начальник відділу військового обліку, бронювання та впровадження Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних у секторі мобілізаційно-оборонної роботи Харківського обласного ЦК і СП Любомир Хомицький зазначив, що абітурієнти призовного віку не зможуть вступити до навчального закладу без пред'явлення військово-облікового документа. Водночас для жінок, які є військовозобов'язаними, діють певні особливі правила.

Як зазначив він, чоловіки віком від 18 до 60 років, які планують вступити до навчального закладу, повинні усвідомлювати, що одним із необхідних документів для зарахування є військово-обліковий документ.

Related posts