Україна розробляє численні системи штучного інтелекту для підвищення ефективності своїх дронів у враженні цілей, - повідомляє Reuters.

Автоматизація, безумовно, стане ключовим фактором у наступному етапі військового конфлікту.

За інформацією Reuters, Україна застосовує численні національні системи штучного інтелекту для своїх безпілотних апаратів, дозволяючи їм вражати цілі на полі бою без участі пілота.

"В даний час українські виробники пропонують різноманітні рішення, які налічують кілька десятків позицій... Ці продукти активно закуповуються та постачаються до Збройних сил та інших оборонних організацій," - зазначила заступниця міністра оборони України Катерина Чорногоренко.

Вона зазначила, що в даний час їх активно застосовують у рамках спеціальних місій.

Зазначається, що системи, які використовують штучний інтелект, дають змогу дешевим безпілотникам, які несуть вибухівку, виявляти цілі або підлітати до них у районах, захищених системами РЕБ, які знизили ефективність безпілотників із ручним керуванням.

У липні один із представників української влади повідомив Reuters, що ефективність ураження цілей більшістю fpv-дронів знизилася до 30-50%, тоді як у новачків цей показник може становити лише 10%. Він зазначив, що основною перешкодою є проблеми з глушінням сигналу. Однак він висловив припущення, що fpv-дрони, оснащені штучним інтелектом, зможуть досягти рівня ураження близько 80%.

Як зазначають експерти, автоматизація, найімовірніше, відіграє важливу роль у наступній фазі війни, але наразі вона ще не набула широкого розповсюдження. Наразі ці рішення є відносно простими та часто базуються на комерційних технологіях, що були доступні ще до війни, але можуть з'явитися і більш складні функції.

Глава однієї з українських фірм, що спеціалізується на розробці програмного забезпечення для безпілотних літальних апаратів, поділився з Reuters, що їхня команда створила інноваційний продукт, який застосовує технології комп'ютерного зору для точного наведення ударних дронів на об'єкти. Це програмне забезпечення дозволяє пілоту обирати ціль за допомогою камери дрона, після чого безпілотник autonomously виконує політ до вибраної точки.

Зазначається, що компанія вже продала виробникам безпілотників понад 15 000 одиниць свого програмного забезпечення для автоматичного наведення на ціль.

"Ця система дала змогу завдавати ударів по цілях, які раніше було нерентабельно вражати", - зазначає він.

У червні видання The Times опублікувало інформацію про те, що Україна працює над створенням "рою дронів", здатних здійснювати атаки без участі пілотів. Було підкреслено, що такі безпілотники зможуть координувати свої дії та "діяти як єдине ціле".

Напередодні в Україні відбулися демонстраційні тестування вітчизняних військових розробок. Зокрема, сім підприємств продемонстрували свої досягнення у сфері технологій "рою дронів".

Раніше військовий аналітик Валентин Бадрак зазначав, що на фронті з’являється дедалі більше fpv-дронів на основі оптоволокна. Хоча ці дрони демонструють високу стійкість до радіоелектронної боротьби, навряд чи вони зможуть суттєво змінити ситуацію через певні обмеження в їхньому використанні — їх ефективність обмежена короткими дистанціями.

Related posts