У пресцентрі Ватикану анонсували майбутню Апостольську подорож Папи - Vatican News

Директор ватиканської пресслужби Маттео Бруні представив журналістам Апостольську подорож Папи в Індонезію, Папуа-Нову Гвінею, Тимор-Лешті та Сінгапур, найдовшу за весь час понтифікату, під час якої заплановано 16 промов на різні теми, між якими діалог, мир і піклування про створіння. У Джакарті відбудиться підписання спільної декларації з Великим імамом.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ / Salvatore Cernuzio - Ватикан

Діалог і гармонійне співіснування між релігіями, соціальне примирення, зміна клімату та її руйнівні наслідки на землях океанів і вулканів, а також баланс між економічним і технологічним розвитком і людським, соціальним і духовним прогресом народів. Євангелізація, як давня, так і сучасна, у регіонах, де християнські громади живуть майже в тих самих умовах, що й рання Церква, приймаючи біженців і заохочуючи молодь до участі в політичних і соціальних процесах. Близько дванадцяти років понтифікату Хорхе Маріо Берґольйо з його ключовими темами, які ніби сконденсовані та викристалізовані у дванадцяти днях подорожі, що Папа здійснить з 2 по 13 вересня 2024 року до Індонезії, Папуа-Нової Гвінеї, Тимору-Лешті та Сінгапуру. Подорож, що охоплює два континенти, є найтривалішою за його понтифікат, з чотирма різними часовими поясами та 32 814 кілометрами авіаперельотів. Вона була запланована ще в 2020 році, але пандемія Covid-19 перешкодила втіленню цього задуму.

У п'ятницю, 30 серпня, директор Прес-центру Ватикану Маттео Бруні розповів міжнародним медіа про деталі паломництва Папи Франциска, яке слідує шляхами його святих попередників, Павла VI та Івана Павла II. Ці папи відвідували ці регіони між початком 1970-х і кінцем 1980-х років. Бруні підкреслив, що ці подорожі були наповнені зустрічами, які трансформували образ Церкви. Він також нагадав, що це був період, коли держави і демократії розвивалися на руїнах воєн і вторгнень.

Папа Франциск приїжджає в історичний момент, коли світ стикається з численними викликами, зокрема з глобальними питаннями миру. Він знову закликатиме до підтримки зусиль, спрямованих на збереження миру. У цьому контексті особливе значення мають два ключові моменти його візиту до Джакарти, столиці Індонезії, яка в недавньому минулому зазнала релігійного тероризму та спроб створення транснаціонального ісламу за прикладом ІДІЛ. Однак, індонезійська pancasila, що включає п'ять принципів, заснованих на повазі до віросповідань, культур, релігій та мов, допомогла протистояти цим викликам. Перший важливий момент - це відвідування мечеті Істікляль, найбільшої ісламської культової споруди в Південно-Східній Азії, спроєктованої в 1950-х роках християнським архітектором. У 2019 році мечеть була з'єднана з катедральним собором Внебовзяття через "Тунель дружби". Другий символічний момент - це відвідини цього тунелю, який має стати символом братерства між двома релігійними спільнотами. Папа Франциск разом з великим імамом підпише Спільну декларацію, що відлунює дух Документа про загальнолюдське братерство, підписаного в Абу-Дабі у 2019 році.

Окрім Індонезії, яка відзначається своїм плюралізмом, Папа також передасть "слово розради та підтримки" до Папуа-Нової Гвінеї, яка нещодавно зазнала потужних зсувів ґрунту та серйозних міжплемінних конфліктів; потім до колишньої португальської колонії Східного Тимору, який досі носить шрами від війни за незалежність від Індонезії, що за 22 роки призвела до загибелі близько чверті населення; і, нарешті, до Сінгапуру, який символізує розкіш, торгівлю та технологічний розвиток, але також страждає від значної суспільної нерівності та бідності. Ці різні країни об'єднує екологічна тематика. "Не можна не звернути увагу на екологічні питання. Це країни, розташовані між океаном і небом, морями і горами, з багатими природними ресурсами та лісами. Ми можемо очікувати роздумів про піклування про природу та гідне життя людей", - зазначив Маттео Бруні. Згадані теми будуть відображені у 16 промовах, які Папа виголосить під час своєї подорожі: 4 в Індонезії італійською мовою; 5 в Папуа-Новій Гвінеї італійською мовою; 4 в Східному Тиморі іспанською мовою; 3 в Сінгапурі італійською мовою.

Наприкінці речник Апостольської Столиці відповів на кілька запитань, серед яких були питання про здоров'я Папи та труднощі, пов'язані з тривалою подорожжю, включаючи зміни часових поясів і високі рівні вологості до 92%. "Немає жодних додаткових занепокоєнь, медичні протоколи, які вже діють під час кожної Апостольської подорожі, вважаються достатніми," — зазначив директор Прес-центру Святого Престолу, пояснюючи, що за здоров'ям Папи, окрім особистого асистента, будуть стежити лікар і двоє медбратів.

Related posts