В Румунії виступають за спільну реакцію НАТО на вторгнення російських дронів.
Міністр оборони Румунії Анджел Тилвар заявив, що країни "Бухарестської дев'ятки" (В9) "глибоко стурбовані" неодноразовими проникненнями російських безпілотників і ракет в повітряний простір НАТО, додавши, що в таких ситуаціях необхідна "рішуча" відповідь.
Згідно з інформацією, яку наводить портал Digi24, про це повідомляє "Європейська правда".
Міністр оборони Румунії зробив заяви для преси в середу після зустрічі міністрів оборони країн формату В9, яка проходила в Палаці парламенту.
За словами Тилвара, формат В9 "відіграє ключову роль у формуванні колективного підходу східного флангу НАТО".
Тилвар підкреслив, що ситуація з безпекою в Чорноморському регіоні залишається "тривожною". Він зазначив, що існує "комплекс постійно змінюваних загроз", які, переважно, виникають внаслідок агресивних дій Росії. Серед них він виділив гібридні тактики, такі як дезінформація, кібератаки, а також постійні спроби дестабілізувати Чорноморський регіон і весь східний фланг НАТО.
Країни групи В9 висловлюють серйозне занепокоєння через численні вторгнення російських безпілотників і ракет у повітряний простір НАТО, зокрема в Польщі, Румунії та Латвії, а також через загострення ситуації на кордонах НАТО.
Ось чому важливо забезпечити рішучу та злагоджену реакцію на рівні Альянсу, а також термінову реалізацію ротаційної моделі інтегрованої системи протиповітряної та протиракетної оборони НАТО", - підкреслив Анджел Тилвар.
За його словами, на зустрічі обговорювалася координація, пов'язана з підтримкою України, "щоб українські збройні сили мали необхідні ресурси для фронту". Водночас він закликав підтримати інтеграцію Республіки Молдова до ЄС, що є "інвестицією в безпеку Чорноморського регіону та Європи".
Нагадуємо, що у вересневий період у Латвії було зафіксовано приземлення російського військового безпілотника на її території.
За попередніми даними, дрон залетів із території Білорусі та був оснащений вибухівкою.
Після цього, а також чергового падіння російських дронів у Румунії в НАТО знову почали дискусію про те, як потрібно реагувати на подібні інциденти у своєму повітряному просторі.