У ході переговорів на початку вторгнення Росія вимагала від України безумовної капітуляції, згідно з документом.

Якщо б українська влада погодилася на ці умови, це б зробило Україну маріонетковою структурою з незначною і беззахисною армією.

Радіо Свобода отримало доступ до проекту угоди про капітуляцію, який Москва запропонувала Україні на старті повномасштабного вторгнення в 2022 році.

Цей ініціативний документ під назвою "Угода щодо врегулювання конфлікту в Україні та нейтралітету країни" був складений 7 березня 2022 року, всього через 11 днів після початку військового вторгнення і лише через тиждень після старту переговорного процесу між Україною та Росією.

Пропозиція містила в собі ідею нейтралітету для України, проте Ерік Чіарамелла, старший науковий співробітник програми Росії та Євразії Фонду Карнегі за міжнародний мир, підкреслив, що президент Путін, ймовірно, прагнув до "більш радикального підходу — не просто нейтралітету, а нейтралізації України як окремої держави".

Цю пропозицію Кремль представив українській делегації під час третього раунду переговорів у Біловезькій пущі (Білорусь).

Серед умов, які висувала Росія, були:

Скорочення української армії до 50 000 військовослужбовців, у тому числі 1500 офіцерів - таким чином Збройні сили Українм стали б у п'ять разів менші, ніж українська армія до 2022 року.

Заборона Україні розробляти, виробляти, закуповувати чи розміщувати на своїй території ракетні комплекси з дальністю понад 250 км.

Скасування усіх санкцій, як національних, так і міжнародних, а також анулювання всіх міжнародних позовів, поданих з 2014 року.

Визнання так званих "Донецької" та "Луганської республік" як автономних утворень у рамках своїх адміністративних територій.

Присвоєння російській мові офіційного статусу та відновлення прав власності Української православної церкви (Московського патріархату).

Скасування обмежень на використання символів, що асоціюються з перемогою над нацизмом, фактично означає відновлення легітимності радянської та комуністичної символіки в Україні.

Вихід з-під захисту та гарантій безпеки НАТО.

Зобов'язати столицю України виділити кошти на відновлення Донецької та Луганської областей.

Переговори іноді містили умови, які навмисно були неможливими для виконання. Наприклад, Росія намагалася поставити Україні вимогу про відновлення водопостачання до Криму, яке було зупинене у 2014 році.

Угода призвела б до значної вразливості України, оскільки російські війська залишалися б на позиціях, а Київ не мав би змоги захистити себе або звертатися за допомогою до Західних держав, зазначає Радіо Свобода.

Якби українська влада пішла на ці умови, то це б перетворило Україну на маріонеткове утворення, з фіктивним нейтральним статусом, із крихітною беззубою армією, без захисту з боку держав НАТО та без шансів відновити контроль над Кримом чи Донбасом, довелося б визнати незалежність Донецької і Луганської області в цілому, а також великих територій, які на той час ще були під контролем Києва, зазначає видання.

Запропонована росією угода проливає світло на мету путіна щодо повномасштабного вторгнення в Україну, від жодної з яких він публічно не відмовився і яких, як він неодноразово наголошував, він має намір досягти.

Відзначається, що на кінець квітня переговори призупинилися, оскільки учасники не змогли досягти згоди щодо ключових аспектів проєкту угоди. Водночас російські війська відійшли з північних регіонів України, оскільки їм не вдалося захопити столицю чи змусити українську сторону до капітуляції.

Також відкрилися факти звірств, вчинених російськими солдатами в Бучі.

Related posts