Партія "Голос" позбулася державного фінансування: суд виніс остаточний вердикт.

Касаційний адміністративний суд, що є частиною Верховного суду, підтвердив законність рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо зупинки державного фінансування політичної партії "Голос". Це рішення було ухвалене через виявлені порушення в звітах партії за третій та четвертий квартали 2020 року.

Про це повідомили у самому НАЗК. Там зазначили:

Верховний Суд завершив розгляд питання щодо законності зупинки фінансування політичної партії "Голос". У двох звітах за 2020 рік партія надала неправдиві дані на загальну суму 4 млн 726 тис. 500 грн. Це стало підставою для припинення державного фінансування її статутної діяльності, як зазначено у повідомленні.

При цьому в НАЗК нагадали: до кінця 2024 року партія має отримати понад 57 млн грн. Це сума за два квартали.

Чому "Голос" втратив державну фінансову підтримку?

Про виявлення низки суттєвих порушень у "Голосу" в НАЗК повідомили влітку 2024 року. Там зазначили:

НАЗК виявило, що політична сила "Голос" уклала угоди на надання послуг з ТОВ "Мейнтіс" на суму 1 млн грн. Проте, вказане підприємство фактично не виконувало ці послуги для партії. Це підтверджується, зокрема, даними, отриманими від державних органів, таких як Державне бюро розслідувань та Державна податкова служба України, а також з інформаційних баз. Тому ця інформація є недостовірною, - зазначили в агентстві.

Однак, у звіті за IV квартал 2020 року підкреслюється, що компанія уклала нові контракти з ТОВ "Мейнтіс" на загальну суму 1 мільйон гривень. Водночас, Київська міська територіальна організація уклала угоду на надання послуг на суму, що перевищує 2 мільйони 452 тисячі 500 гривень.

"Також виявлено, що зазначене товариство не надавало партії послуг. Тож у звіті вказано недостовірні відомості на загальну суму понад 3 млн 452 тис. 500 грн", - розповіли в НАЗК.

Додатково повідомляється, що партія уклала угоди на суму 274 тисячі гривень з двома фізичними особами-підприємцями, які містять недостовірні дані. Як зазначили в НАЗК, в цих документах є інформація про номери законопроектів, які на час укладання угод ще не були зареєстровані в парламенті.

Отже, протягом двох кварталів 2020 року політична партія "Голос" подала до звіту неправдиві дані на загальну суму 4 млн 726 тис. 500 грн. Це стало підставою для зупинки державного фінансування діяльності партії, - повідомили в агентстві.

Однак у самій партії "Голос" не погодилися з рішенням НАЗК і вирішили оскаржити його в суді. Проте, згідно з постановою Касаційного адміністративного суду, їм не вдалося досягти бажаного результату.

Як повідомляло OBOZ.UA, у серпні 2024 року середній рівень заробітної плати в державних організаціях збільшився на 44,6%, перевищивши 55 тисяч гривень. При цьому керівники ключових установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що регулює сфери енергетики та комунальних послуг), отримали більше 200 тисяч гривень.

Related posts