У НАЗК здійснили аналіз повідомлень про корупційні правопорушення: підсумки моніторингових досліджень.
У серпні понад 40% повідомлень у соціальних мережах про корупцію та боротьбу з нею виявилися дезінформацією. Про це повідомили у Національному бюро з питань запобігання корупції, інформує портал "Коментарі".
У НАЗК повідомили, що партнери з компанії Osavul, в рамках проєкту USAID "Трансформація комунікацій" (TCA), щотижня здійснюють моніторинг медіапейзажу України для виявлення та боротьби з дезінформаційними наративами.
"Об'єктом дослідження виступають інформаційні повідомлення, що стосуються корупційних аспектів у оборонній галузі, а також у судовій та правоохоронній системах, серед високопосадовців, у період мобілізації та в процесі відновлення України", - зазначено в повідомленні.
Національне бюро вперше оприлюднило зведені дані моніторингу кампаній дезінформації за серпень 2024 року.
В період з 5 серпня по 1 вересня фахівці проаналізували 109 тисяч повідомлень, що з'явилися в українському сегменті соціальних мереж, таких як Telegram, Facebook та X/Twitter. За даними моніторингу НАЗК, ці повідомлення зібрали 144,5 мільйона переглядів, з яких 58,74 мільйона — це перегляди контенту, який був поширений акаунтами з недоброю репутацією, що регулярно беруть участь у скоординованих впливах.
У бюро зазначили, що у серпні частка дезінформації з теми корупції, яка поширювалася серед українських користувачів соцмереж, досягла майже 41%. Аналітики також виявили 608 джерел з підтвердженим зв'язком з російською державою.
У серпні, за даними НАЗК, у мережах частими були повідомлення про штучно створений колапс в енергетиці. Також обговорювали операцію у Курській області, називаючи її відволікаючим маневром від проблем корупції та мобілізації в Україні. Також просували наратив про неспроможність України перемогти у війні з РФ через масштабну корупцію.