У Кремлі обирають не підтримку Трампа, а стратегію затягування конфлікту з Україною - Politico.
Якщо б Кремль мав можливість взяти участь у голосуванні на американських виборах, можна з упевненістю стверджувати, що він обрав би хаос. Незважаючи на поширене переконання, що російський лідер Володимир Путін є прихильником Дональда Трампа у президентських перегонах в США, реальність свідчить про те, що жоден із кандидатів не зможе в повній мірі відповідати інтересам Москви.
Про це повідомляє видання Politico. На їхню думку, Путін насправді не підтримує Трампа, і вони розглядають, чому перемога Гарріс могла б бути вигідною для Кремля.
Автори статті зазначають, що коли Дональд Трамп здобув перемогу на виборах у 2016 році, в Москві святкували його успіх. Однак, через вісім років попередні надії Росії щодо виборів президента США розвіялися.
Після першої виборчої кампанії Трамп заручився певною підтримкою в Росії, зокрема від Володимира Путіна, який виявляв до нього явну симпатію.
Ніна Хрущова, професорка з Нью-Йорка та правнучка колишнього радянського керівника Микити Хрущова, зазначає, що Путін відчуває симпатію до Трампа, оскільки той демонструє захоплення російським лідером.
"Путін є особою середнього зросту з певними проявами марнославства. Кремль отримує задоволення від того, що високий і заможний Трамп відчуває глибоку повагу до Путіна. Це надає останньому додаткову вигоду," – зазначила професорка Хрущова.
Москва також зацікавлена в обіцянці Трампа припинити війну в Україні всього за один день, можливо, змусивши Київ погодитися на територіальні компроміси. Тим часом, партнер Трампа Джей Ді Венс активно виступає проти надання Україні додаткової допомоги.
Проте в Кремлі усвідомлюють, що в нинішніх реаліях навіть президент, що підтримує Кремль, не зможе змінити антиросійську політику США. Вони вже пережили ситуацію з Трампом, який не виконав ряд своїх зобов'язань під час першого терміну, зокрема не зміг поліпшити відносини з Росією та не скасував санкції.
"Хто б не переміг на виборах, ми не бачимо жодної перспективи того, що Америка змінить свій русофобський курс", -- заявив раніше цього тижня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.
У цьому контексті, як зазначає видання, Кремль може отримати вигоду від перемоги Камали Гарріс.
Раніше Путін іронічно висловив свою підтримку кандидатці від демократів, зауваживши, що в разі виходу Джо Байдена з перегонів, Росія "підтримає" Камалу Гарріс. Ця заява викликала сміх у присутніх, проте аналітики вважають, що за цією жартівливою реплікою може стояти більш серйозна стратегія.
На думку експертів, якщо Гарріс здобуде перемогу, це може призвести до збереження поточного стану справ у постачанні військової техніки до Києва в обмежених обсягах, що, в свою чергу, може затягнути конфлікт. Така ситуація вигідна Москві, особливо в контексті зниження підтримки України з боку західних країн.
Незважаючи на це, як підкреслює видання, Кремль не зосереджується на підтримці певного кандидата, а скоріше на створенні хаосу та загостренні суспільних суперечностей у США, що підриває довіру до демократичних процесів.
"Якби Кремль кинув бюлетень, немає сумнівів, що він проголосував би за хаос, поляризацію та розчарування в американській демократії. На сьогодні у нього, здається, є хороші шанси на перемогу", - резюмує видання.
Як зазначив OBOZ.UA, міжнародний експерт Олександр Краєв прокоментував, як перемога Дональда Трампа або Камали Гарріс може вплинути на інтереси України. Він підкреслив, що не слід оцінювати кандидатів у простих термінах "кращий" чи "гірший" для України. Набагато важливіше зрозуміти, хто з них є менш ризикованим варіантом.