У Хмельницькій області громада здобула право власності на земельну ділянку, яка містить 60 курганів, що належать до ранньослов'янського періоду.
Господарський суд Хмельницької області ухвалив рішення, згідно з яким Чемеровецька громада повинна повернути державі 1,5 гектари земель, що мають історико-культурне значення. Цю інформацію оприлюднила пресслужба прокуратури Хмельницької області в п'ятницю, 4 жовтня.
Згідно з інформацією, отриманою в ході розслідування, у вересні 2018 року під час проведення інвентаризації земель Чемеровецька селищна рада безпідставно класифікувала територію, де знаходяться дохристиянські поховання, як землі сільськогосподарського призначення та передала її в комунальну власність місцевої громади.
"Внаслідок цих дій створилися умови, які можуть призвести до пошкодження об'єкта культурної спадщини та втрати наукової і історичної цінності, що належить до ранньослов'янського періоду", - підкреслили в прокуратурі.
За інформацією, наданою речницею обласної прокуратури Мариною Тисячною, йдеться про територію, що налічує 60 курганів. Проте, її не вдалося використати для сільськогосподарських потреб, оскільки правоохоронці вчасно виявили правопорушення.
Відтак, суд задовольнив позов прокуратури про повернення ділянки законному власникові - державі.
Варто зазначити, що в околицях Чемеровецької громади Хмельницької області збереглося безліч історичних пам'яток. Ця територія, розташована неподалік від Дністра, стала домівкою для племен скіфів, черняхівців, ранніх русичів та трипільців. Археологічні розкопки виявили залишки давніх поселень та інструменти праці. Крім того, у багатьох селах громади збереглися кургани — земляні, а іноді й кам'яні, насипи над стародавніми могилами. Наприклад, у селі Вільхівці знайдено 14 курганів, у селі Гуків – п'ять, де також виявлено сліди трипільських та давньоруських поселень. А в селі Івахнівка наприкінці XIX століття археологи розкопали кілька курганів з кам'яним насипом, в яких знайшли поховання скіфського періоду з різноманітними предметами побуту.