У Фінляндії планують тестувати батарею, виготовлену з піску.

Прогнозується, що ємності "піщаної" батареї компанії Polar Night Energy зможуть забезпечити теплом місцеву спільноту у Фінляндії протягом приблизно одного місяця.

Фінська компанія Polar Night Energy реалізує проект з будівництва системи зберігання теплової енергії потужністю 100 МВт*год у муніципалітеті Порнайнен. Для цього вона використовує подрібнений тальковий камінь, який є побічним продуктом у виробництві камінів. Інформацію про це повідомляє ESS News.

Згідно з повідомленнями, технологія, що використовує "пісок", дозволить зберігати надлишкову енергію, отриману з вітрових і сонячних джерел, а також забезпечувати її для системи централізованого теплопостачання Loviisan Lämpö. Цей акумулятор має потужність 1 МВт і ємність 100 МВт*год. У Порнайнені така кількість теплової енергії може забезпечити опалення протягом майже місяця в літній період і на тиждень взимку.

Згідно з інформацією з порталу, акумулятор буде заряджатися від електромережі за допомогою алгоритмів, створених компанією Polar Night Energy. Як зазначає компанія, ці алгоритми дозволять знизити витрати на електроенергію, необхідну для зарядки, при цьому враховуючи потреби мережі централізованого теплопостачання.

Всередині накопичувача тепла розташований дрібно подрібнений тальковий камінь, який є побічним продуктом виготовлення теплоакумулюючих камінів Tulikivi. У процесі буде задіяно близько 2000 тонн цього матеріалу, що відповідає вазі приблизно тисячі талькових камінів.

"Ми з великою радістю застосовуємо побічний продукт виробництва Tulikivi в якості альтернативи первинним сировинам для піщаної батареї, що відповідає принципам кругової економіки. На продуктивність талькового каменю у нас покладені великі сподівання", -- зазначив генеральний директор Polar Night Energy Томмі Еронен.

Тестування "піщаної" батареї стартують взимку. Запуск системи в роботу заплановано на 2025 рік.

Згадаємо, що батарея, яка працює на основі "піску" від компанії Polar Night Energy, вже інстальована на території електростанції Ватаянкоскі та постачає теплову енергію для сусіднього міста Канкаанпяя у Західній Фінляндії.

Крім того, стало відомо, що компанія Amprius Technologies з США презентувала інноваційну батарею для електричних автомобілів, яка використовує кремнієвий анод і здатна заряджатися до 90% всього за 15 хвилин.

Related posts