У стрічці Сергія Параджанова "Тіні забутих предків" роль Івана спочатку планувалося віддати російському акторові.
Запрошуємо вас ознайомитися з шістьма захоплюючими фактами про цю легендарну картину.
Скоро, 26 жовтня, о 23:00 на каналі "1+1 Україна" розпочнеться "Аргумент кіно" – особливий проєкт, присвячений українському кіномистецтву.
У новому форматі програми розглядатимуться як класичні українські фільми, які стали частиною нашої культурної спадщини, так і сучасні стрічки, що отримали міжнародне визнання та популярність. Ведучим "Аргументу кіно" стане Єгор Гордєєв, який вже відомий як незмінний ведучий "Сніданку з 1+1".
Перший епізод нової програми буде присвячений легендарному фільму Сергія Параджанова - "Тіні забутих предків". У бесіді з Гордєєвим кінокритик Андрій Алферов поділився, як Параджанов завдяки цій стрічці започаткував нову тенденцію на українське в кінематографі та як здобув статус класика на світовій арені.
Зйомки стрічки "Тіні забутих предків", що тривали близько року, проходили в селі Жаб'є та навколишніх територіях села Криворівня, розташованих у Верховинському районі Івано-Франківської області.
"Параджанов привіз з Криворівні величезну кількість вишиванок та предметів гуцульської культури, що змусило тодішніх гіпстерів та творчу богему почати активно носити ці речі, перетворюючи їх на модний тренд. Усі ці незвичайні каптури та кожушки стали справжнім символом стилю. Цей тренд продовжує існувати і сьогодні, привертаючи до себе чималу увагу," - зазначає Алферов.
Після виходу на екрани в 1965 році, радянська влада вирішила закрити доступ до фільму, поставивши його "на полицю". Сам Сергій Параджанов зазнав репресій, а згодом був затриманий на основі неправдивих обвинувачень.
Кінокритик зазначає, що Сергій Параджанов володів здатністю знаходити красу у всьому. Навіть під час п'ятирічного ув'язнення в колонії Луганської області, де він відбував свій термін, режисер не припиняв займатися творчістю і продовжував шукати прекрасне у повсякденності.
"Єдиний у світі музей, присвячений Параджанову, розташований у колонії в Луганській області, де митець відбував покарання. Його творчість справила настільки сильне враження на начальника цієї установи, що той вирішив створити невеличкий музей. Параджанов навіть зміг навчити ув'язнених бачити красу навколо них! Спершу вони вважали його диваком, який збирає сміття в токарному цеху, але згодом почали його поважати. Навіть у звичайному побутовому смітті режисер знаходив естетичну цінність", - зазначає кінокритик.
Дивіться "Тіні забутих предків", який входить до золотого фонду світового кінематографа, 26 жовтня о 23:00 на телеканалі "1+1 Україна".