Трамп ініціював активну кампанію проти перевірки фактів, наведених у його заявах - WP
Цю інформацію повідомляє The Washington Post, згідно з даними Укрінформ.
"У серпні Трамп майже скасував інтерв'ю з групою темношкірих журналістів, дізнавшись про їх наміри перевіряти факти його висловлювань. У наступному місяці він і його політичні партнери не раз критикували перевірку фактів, яка відбулася під час його дебатів із віцепрезиденткою Камалою Гарріс", - зазначає видання.
При цьому, як зазначається, Трамп і його оточення критикували журналістів під час теледебатів за те, що вони все ж спростували оманливі заяви експрезидента.
У жовтні Трамп ухилився від інтерв'ю з CBS, оскільки не бажав погоджуватися на фактчекінг під час програми. Додатково, його команда радників прямо вимагала виключити можливість перевірки фактів під час дебатів, в яких братиме участь кандидат у віцепрезиденти з його команди, сенатор Джей Ді Венс.
Упродовж останніх тижнів, зауважує видання, Трамп поширював вигадані історії про мігрантів, які начебто їдять домашніх тварин, а також про венесуельські банди, які захоплюють міста. Таким чином він хотів посилити підтримку електорату через нетерпимість до мігрантів та політики демократів щодо їхньої підтримки.
У статті підкреслюється, що ці дії є лише свіжими прикладами спроб Трампа уникнути наслідків за свої неправдиві заяви, які протягом тривалого часу стали ключовими елементами його політичної риторики.
Крім того, тенденція обурюватися фактчекінгом простежується також серед верхівки Республіканської партії, окремі представники якої неприховано заявляють про це, наголошують автори статті.
Згідно з інформацією, наданою командою Washington Post Fact Checker, протягом свого президентського терміну Дональд Трамп висловив 30 573 неправдиві або вводять в оману твердження, що становить приблизно 21 таку заяву щодня.