Справа Кириленка: у розслідуванні виявили, що правову підтримку родині обвинуваченого надавав юрист, пов'язаний із Татаровим

Родина підозрюваного голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка отримувала поради щодо приховування деталей придбання елітної нерухомості. Як повідомляє "Радіо Свобода", ці консультації, ймовірно, надавав адвокат юридичної фірми Legal Strategy Василь Федитник, який має близькі зв'язки із заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим.

У статті повідомляється, що 28 серпня Вищий антикорупційний суд відхилив клопотання НАБУ та САП щодо взяття під варту голови Антимонопольного комітету України Павла Кириленка. Натомість суд постановив застосувати запобіжний захід у формі застави на суму 30 мільйонів гривень та зобов'язав його носити електронний браслет.

Сім'я очільника АМКУ Кириленка отримала дохід у розмірі 300 тисяч доларів від реалізації малини, -- ЦПК

Як заявив під час судового засідання прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, сім'ї Кириленка рекомендували "змінити телефони", "видалити пошту", "знайти осіб, які могли надати позику". Також консультант радив створити легенду про нібито легальне походження коштів елітного майна. Сам Кириленко та члени його родини прийняли ці рекомендації.

Повідомляється, що рекомендації сім'ї Кириленка нібито надходили поштою, яка і належить Федитнику. Раніше він працював в адвокатському об'єднанні "Татаров, Фаринник, Головко" і захистив дисертацію як адвокат цієї фірми. 2021 року він був на дні народження самого Татарова, який тоді вже був заступником голови ОП. У 2022 році вони разом працювали над науковим матеріалом.

Святкування дня народження Татарова у Федитника

Зображення: Радіо Свобода

У матеріалі йдеться, що Федитник поки що не прокоментував цю інформацію на запит журналістів. Також Кириленко не став відповідати на запитання про знайомство з цим адвокатом.

"Я уклав правовий договір з адвокатом, який виступає моїм представником у суді," - зазначив він.

Розслідування журналістів показало, що електронна пошта адвоката з кола Татарова була джерелом листів із рекомендаціями для родини Павла Кириленка. Ці листи були відправлені, зокрема, на адресу Віти Бортницької, колишньої судді Печерського суду, яка також надавала консультації. Бортницька має зв'язок з Татаровим, оскільки захищала свою кандидатську дисертацію під його керівництвом.

Згідно з інформацією слідства, рекомендації в листуваннях були такими: "дружині, тестю та тещі слід оновити телефони до останньої моделі iPhone та встановити двофакторну автентифікацію", "змінити поточні номери телефонів на нові", "перевірити пошту і витягти з неї інформацію для аналізу на ризики", "очистити поштову скриньку та видалити її".

Крім того, юрист нібито рекомендував знайти осіб, які могли надати позику для "здійснення інвестування або придбання об'єктів інвестування".

З'ясувалося, що під час обшуків було встановлено, що родичі чиновника дійсно оновили свої мобільні телефони. Крім того, в оселі Наталі та Олександра Матієнко, які є тестем і тещею Кириленка, детективи виявили рукописні документи з підготовленими свідченнями для суду, що містили рекомендації.

Як заявила прокурор Валентина Гребенюк, записи свідчать про те, що це не виклад обставин, які справді мали місце, а побудова версій, які краще звучатимуть у суді.

При цьому, як ідеться в матеріалі, у суді тесть Кириленка повідомив, що гроші на численне майно, оформлене на них із дружиною, позичив у третьої особи.

Це було зазначено у рекомендаціях, хоча раніше така версія не обговорювалась. Під час засідання Гребенюк також повідомила адресу для надсилання рекомендацій: [email protected]. Проте вона не уточнила, хто є власником цієї адреси.

Захисник Кириленка в судовому процесі підкреслив, що Наталя та Олександр Матієнко мали повне право звертатися за юридичною допомогою до будь-якого фахівця за власним вибором.

Що відомо про Василя Федитника? Журналісти повідомляють, що контактні дані Василя Миколайовича Федитника, зокрема електронну пошту [email protected], були виявлені в базах даних клієнтів медичної лабораторії "Сінево" і користувачів платформи з продажу квитків mticket. Ця електронна адреса також асоціюється з його дійсним номером телефону, який зареєстрований на юриста. Цікаво зазначити, що Федитник використовував цю ж електронну адресу у своїх наукових публікаціях.

Наукові праці Федитника

Зображення: Радіо Свобода

Крім того, як повідомляють, 2019 року Федитник захищав столичного забудовника і колишнього депутата Максима Микитася у справі НАБУ про можливі зловживання і розкрадання грошей на суму понад 81 млн гривень під час будівництва житла для Національної гвардії.

Слідчі вказали, що компанія "Укрбуд", очолювана Микитасем, займалася будівництвом, тоді як Олег Татаров був одним із ключових посадовців в цій фірмі. НАБУ також висувало підозру Татарову у ймовірній участі у фальсифікації експертизи у цій справі, однак він відкидав усі звинувачення.

Василь Федитник у центрі

Зображення: Радіо Свобода

Справа Кириленка: що відомоПовідомляється, що правоохоронці розпочали кримінальне провадження щодо Павла Кириленка 22 березня цього року після того, як вийшло розслідування ЗМІ про те, що сім'я посадовця в період 2020-2023 років придбала автомобілі та низку нерухомості в Києві та області, а також в Ужгороді. Водночас ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів сім'ї не вистачило б, щоб придбати все це цінне майно.

У НАБУ заявили, що розслідування встановило: у період з 2020 по 2023 роки Кириленко, займаючи посаду голови облдержадміністрації, придбав 21 об'єкт нерухомості та один розкішний автомобіль, шляхом оформлення права власності на родичів своєї дружини. Загальна вартість цих активів становить 61,7 млн гривень.

Також у НАБУ заявили, що з метою приховування факту незаконного збагачення Кириленко не зазначив відомостей про набуте майно в деклараціях за 2020, 2021, 2022 і 2023 роки

"Дії особи кваліфіковано за ст. 368-5 (незаконне збагачення) та ч. 2 ст. 366-2 КК України (декларування недостовірної інформації)", -- ідеться в повідомленні пресслужби.

Журналісти встановили, що нерухомість, зареєстрована на родичів дружини Кириленка, була придбана в той період, коли він керував Донецькою обласною адміністрацією, і до його переходу до Києва на посаду голови Антимонопольного комітету у 2023 році.

Сам же Кириленко заявляв, що джерело статків -- це стартовий капітал сім'ї, сформований у 1990-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини вигідно продала акції заводу "Стирол" у Горлівці, отримані нею як працівницею заводу. Знайти офіційне підтвердження цим операціям не вдалося. Родичі Кириленка також не змогли надати документальні підтвердження цієї версії. Вони заявили, що все залишилося в окупованій Горлівці.

Раніше повідомлялося, що голова Антимонопольного комітету Кириленко вніс заставу в розмірі 30 млн гривень. Павла Кириленка підозрюють у незаконному збагаченні на 56,2 млн гривень. Прокурори просили відправити підозрюваного під варту з альтернативою застави в 120 млн гривень.

Related posts