Сибір занурюється: величезна діра в ґрунті стрімко збільшується в розмірах

У Сибіру стрімко збільшується загадкова величезна діра в землі, і це підтверджують космічні знімки. Щорічно її об'єм зростає приблизно на 1 мільйон кубічних метрів.

Це кратер Батагай, який іноді називають Батагайкою або "воротами в пекло", який представляє собою набагато більшу, часто невидиму проблему, яка впливає на всю планету, інформує UAINFO.org з посиланням на Business Insider.

Порожнина схожа на ската, мечохвоста або велетенського пуголовка. Спочатку вона виглядала як вузька смужка, яку ледве можна було розгледіти на розсекречених супутникових знімках 1960-х років. Тепер це глибока ущелина зі стрімкими скелями, яка добре видима з космосу. Згідно з даними Геологічної служби США, ця порожнина зросла втричі між 1991 і 2018 роками, - йдеться у звіті.

Вказується, що Батагайський кратер насправді не є кратером у звичному розумінні. Це найбільший у світі "регресивний провал відтавання" – величезна западина, яка формується внаслідок танення вічної мерзлоти. Цей процес призводить до обвалення поверхні землі, викликаючи зсув ґрунту, коли краї землі поступово осідають у центр провалу.

Зазначено, що в Арктиці існують тисячі відтаваючих проваль, але масштаб "кратера" Батагай дозволив йому здобути титул мегапровалу.

Геофізик із Вашингтонського університету в Сент-Луїсі Роджер Міхаелідіс підкреслив, що "вічна мерзлота - не найпривабливіший, скажімо так, об'єкт для фотографій".

В основному мова йде про замерзлий ґрунт під поверхнею, який зазвичай неможливо побачити, якщо він не оголився якимось чином, як у цьому величезному провалі.

І саме це робить кратер Батагай своєрідною знаменитістю вічної мерзлоти та провісником майбутніх змін, зазначає Business Insider.

Зі зменшенням обсягів вічної мерзлоти всі мертві рослини і тварини, які були заморожені протягом століть, починають розкладатися, вивільняючи в атмосферу вуглекислий газ і метан. Ці потужні парникові гази спричиняють ще більше підвищення глобальної температури, що призводить до ще швидшого танення вічної мерзлоти. Це порочне коло може мати катастрофічні наслідки. Вічна мерзлота покриває 15% суші в Північній півкулі і містить удвічі більше вуглецю, ніж атмосферне повітря, як зазначено в статті.

Науковці встановили, що танення вічної мерзлоти може вивільнити таку ж кількість парникових газів, як і велика промислова держава до 2100 року, якщо галузі та країни сьогодні не вживатимуть активних заходів щодо зменшення своїх викидів.

Мегавпадина Батагай щорічно виділяє від 4000 до 5000 тонн вуглецю.

"Відтавання вічної мерзлоти здатне значно прискорити кліматичну кризу, проте цей процес залишається маловивченим. Дослідження екстремальних територій, таких як Батагайська улоговина, може надати вченим важливу інформацію про механізми танення вічної мерзлоти та допомогти прогнозувати майбутні зміни", - йдеться в статті.

Related posts