Швеція повідомила про рішення призупинити взаємодію з урядом Грузії.

У Швеції оголосили про тимчасове припинення співпраці з урядом Грузії на офіційному рівні внаслідок обмежень, введених грузинською владою щодо діяльності громадянського суспільства.

Про це повідомив міністр зовнішньої торгівлі та питань міжнародного співробітництва у сфері розвитку Бенджамін Дуза у коментарі AFP, передає Укрінформ з посиланням на The Local.

За його інформацією, рішення про тимчасове припинення співпраці було ухвалено на минулому тижні, напередодні суперечливих виборів до парламенту Грузії.

"Ситуація в Грузії викликає серйозне занепокоєння. Дії уряду Грузії, спрямовані на обмеження функцій громадянського суспільства та його демократичної ролі, зокрема через прийняття репресивних законів, не можуть залишитися без наслідків. У зв'язку з цим Швеція вирішила призупинити безпосередню співпрацю між урядами Швеції та Грузії", - зазначив міністр Швеції.

Одночасно, як зазначив Дузи, Швеція планує підвищити фінансування для грузинських громадських організацій на 25 мільйонів крон (еквівалент 2,3 мільйона доларів). Він також зазначив, що Стокгольм готовий поновити співпрацю, якщо грузинська влада знову обере курс на інтеграцію з ЄС.

Зокрема міністр зазначив, що Грузії необхідно скасувати свій закон про "іноагентів", "який вимагає від громадських організацій реєструватися як іноземні агенти", а також покращити ситуацію з правами грузин, "включно із правами представників ЛГБТ".

"Безсумнівно, що грузини бажають інтеграції з Європою, а Швеція прагне стати стабільним партнером. В цьому році Україна та Молдова зробили значні кроки у своїх євроінтеграційних процесах. Ми завжди готові підтримати Грузію, коли вона буде готова до аналогічних дій, але Грузія повинна сама скористатися цією можливістю," - зазначив Дуза.

Відповідно до інформації, наданої урядом, щорічна шведська підтримка Грузії становить 190 мільйонів крон, що еквівалентно приблизно 17,5 мільйона доларів.

Як інформує Укрінформ, 1 серпня в Грузії було запущено реєстр для реєстрації неурядових організацій (НУО) та медіа, які отримують фінансування з-за кордону. Цей реєстр створено відповідно до суперечливого закону про "іноземних агентів", який викликав критику з боку президентки країни Саломе Зурабішвілі, а також міжнародних організацій та правозахисників.

На початку жовтня спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі підписав низку законів, що обмежують права ЛГБТ-спільноти, серед яких і закон "Про сімейні цінності та захист дітей".

26 жовтня в Грузії пройшли парламентські вибори, під час яких міжнародні спостерігачі зафіксували випадки тиску та залякування.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі не погодилася визнати результати парламентських виборів, стверджуючи, що вони є "повністю сфальсифікованими".

Центральна виборча комісія Грузії оголосила попередні дані голосування на парламентських виборах, за якими правляча партія "Грузинська мрія - Демократична Грузія" отримала 54,273% голосів. Водночас партія "Єдність - Національний рух", що представляє експрезидента Саакашвілі, а також "Коаліція за зміни", опозиційні сили "Гахарія - за Грузію" та "Лело" виступили з заявами про те, що не визнають результати виборів.

Опозиційні політичні сили в Грузії, які відмовляються визнати підсумки парламентських виборів, що відбулися 26 жовтня, закликають до організації нових виборів за участю "міжнародної адміністрації".

Сполучені Штати висловили думку, що чинна партія влади в Грузії використовувала державні ресурси не за призначенням, здійснювала купівлю голосів і залякувала виборців під час недавніх виборів. Вони закликають до проведення розслідування всіх виявлених порушень.

Після цього ЦВК Грузії вирішила перерахувати бюлетені на п'яти виборчих дільницях у кожному виборчому окрузі, щоб перевірити дані.

Related posts