"Жаль, що не вдалося зберегти родинні фотоальбоми": розповідь Юрія з Рубіжного у музеї 'Голоси мирних'."

Цю інформацію наводить РБК-Україна (проект Styler), посилаючись на розповідь Юрія, представлену в музеї "Голоси мирних", що належить Фонду Ріната Ахметова.

Одного разу обстріл розпочався раптово. Юрій кинувся до укриття і втратив рівновагу. На його щастя, він отримав лише серйозні порізи на руках – навколо було розкидане багато розбитого скла. В іншому випадку йому пощастило, адже вчасно врятуватися вдалося лише за кілька хвилин.

"Я увійшов у підвал, коли раптом пролунав вибух. Якби я не спустився туди, то металевою решіткою від під'їзду мене просто притиснуло б до стіни," - згадує жахливий момент Юрій.

В останні дні квітня 2022 року українські військові повідомили мешканців про необхідність термінової евакуації. Людей перевезли на військовій машині спочатку до пожежної станції в Лисичанську, а потім їхня подорож продовжилася до тимчасового притулку в одному з навколишніх селищ.

"Я втратив свою трикімнатну квартиру в Рубіжному, яка була з ремонтом і побутовою технікою, і вже прийняв цю втрату. Проте досі відчуваю жалку, що в той момент паніки та емоцій не взяв із собою сімейні фотоальбоми. Швидше за все, вони згоріли", - ділиться своїми думками Юрій.

Історія Юрія була включена до експозиції музею "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова, що фіксує свідчення цивільних громадян України щодо війни з точки зору особистого досвіду. Архів цього музею вже налічує понад 120 тисяч розповідей.

Поділіться своєю історією на сайті музею https://civilvoicesmuseum.org/ або зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію за номером 0 (800) 509 001.

Related posts