Санкції дають результати: Китай починає регулювати експорт продукції подвійного використання.

Влада Китаю оголосила про запровадження з 1 грудня експортного контролю за постачанням продукції, яка може бути використана у військовій промисловості. Це сталося після того, як США оголосили про санкції проти десятків китайських компаній за поставки Росії такої продукції, зокрема компонентів для безпілотників.

Цю інформацію повідомляє The Moscow Times.

За інформацією, що надійшла, китайський уряд запровадив нові регуляції "з метою забезпечення національної безпеки та захисту інтересів, запобігання нерозповсюдженню озброєнь, виконання міжнародних зобов'язань, а також для зміцнення і стандартизації контролю за експортом товарів, які можуть мати подвійне призначення".

Нові норми встановлюють правила та обмеження для видачі ліцензій на експорт "об'єктів, що можуть використовуватися як у цивільних, так і військових цілях або сприяють зміцненню обороноздатності".

Крім того, необхідно підготувати перелік товарів, які підлягають обмеженням, а експортерам доведеться вказувати кінцевих споживачів продукції та передбачувані області її використання.

Зазначається, що Сполучені Штати звинувачують Китай у сприянні зміцненню потенціалу російської "військової машини". Американська сторона стверджує, що хоча Китай і не постачає зброю безпосередньо, він надає обладнання та складові, які використовуються у процесі виготовлення військової техніки.

До того ж Китай та Гонконг стали базою для транспортування до Росії західних напівпровідників, які необхідні для ракет та інших видів озброєнь.

Обмеження США щодо Китаю

США в травні наклали санкції на 20 компаній материкового Китаю та Гонконгу, викритих у поставках Росії західної електроніки та інших компонентів військового та подвійного призначення, у червні до списку додали ще понад 20 юридичних та фізичних осіб у Гонконгу, у серпні - 42 компанії.

Починаючи з 2023 року, Росія розпочала виробництво ударних безпілотників з великим радіусом дії під назвою "Гарпія", які оснащені двигунами та компонентами, імпортованими з Китаю.

"Розроблена експертами, які працюють у Китаї, "Гарпія" виробляється на фабриках у КНР у співпраці з російськими оборонними підприємствами", - заявили в Міністерстві фінансів США, вводячи санкції ще проти двох китайських компаній за допомогу у створенні безпілотників.

Китай, у свою чергу, заперечує повідомлення про допомогу Росії та стверджує, що ніколи не постачав зброю ані Росії, ані Україні. Він також підкреслює, що ретельно контролює експорт товарів, що можуть мати подвійне призначення, включаючи безпілотні літальні апарати.

Заборона на експорт

У липні Китай повідомив про запровадження з 1 вересня заборони на експорт усіх цивільних дронів, які можуть бути використані для військових цілей.

У літній період до нового списку експортного контролю були додані не лише безпілотники, але й компоненти, які використовуються в дронах, зокрема лазерні системи для інфрачервоної ідентифікації цілей та високоточні інерційні вимірювачі.

Related posts