Саміт БРІКС у Казані: невдача Росії в намаганні сформувати ефективну альтернативу Західним країнам.

Саміт БРІКС у Казані мав бути величним та театральним заходом, який демонструє формування потужної альтернативи Заходу з боку країн, що зберігають у собі давні образи та історичні претензії. Ці держави, як виявляється, сприяють добробуту багатьох тих, хто вважає себе "образженими", допомагаючи їм заробляти на життя, а іноді навіть з додатком у вигляді масла.

Але він таким не став, навіть більше, вніс певну дисгармонію в пихату атмосферу клубу без мети та перспективи.

На фоні інших країн особливо вирізняється Китай, який займає значну позицію у сучасному глобальному устрої. На відміну від Ірану, Індії, ПАР чи Бразилії, він не намагається демонструвати якусь повітряну самостійність колишніх колоній. Сі Цзіньпін відвідав Казань як потенційний лідер клубу БРІКС, представляючи країну, що має важливе значення серед тих, хто шукає союзників у обмеженому колі. Проте, в результаті, ситуація склалася зовсім по-іншому.

Візит лідера Китаю до Казані затмив прибуття північнокорейських військових до Росії та викликану цим увагу світових ЗМІ.

З огляду на реалії, КНДР часто ототожнюють з Китаєм, тому, якщо північнокорейські солдати були направлені до російських військових підрозділів, це свідчить про наявність підтримки з боку Пекіна.

Асоціативність дій КНДР з дозволу КНР - це усталений історичний стереотип, і в нинішній ситуації він шкодить Пекіну, який намагається дотримуватись миротворчої політики, та якому зовнішньополітична турбулентність зовсім ні до чого.

У поведінці Кім Чен Ина все більше проступає тенденція до самостійності, що особливо підкреслюється його зближенням з Росією. Це, в свою чергу, зміцнює його відчуття незалежності в прийнятті рішень. Заяви Володимира Путіна на саміті БРІКС, які звучали так, ніби він є безперечним авторитетом у цьому об'єднанні, вразили і збентежили Сі Цзіньпіна – дивно, скільки нахабства може продемонструвати ця невеличка постать.

Російська пропаганда тепер роздмухує значення саміту БРІКС у Казані до рівня події всесвітнього масштабу, хоча сама собою ця організація навіть близько не тягла і на десяту частку від того, що їй приписують у питаннях протиставлення країнам Заходу.

От коли Індія та Китай почнуть торгувати між собою хоча б на 25% від того обсягу, який вони обидві експортують до ЄС та США, тоді можна розпочинати розмову про якусь противагу. Але, все ж таки не про те мова...

Саміт БРІКС, що відбувся в Казані, виявився важливим етапом, оскільки він підсилив розбіжності та непорозуміння всередині організації. Це стало очевидним завдяки спробам Росії вплинути на регіональні пріоритети Китаю, що змусило Сі Цзіньпіна усвідомити, що його позиції можуть бути підірвані навіть у власному домі. Як ви думаєте, які дії вживатиме лідер Китаю в такій складній ситуації? Очевидно, що це не буде на користь ні Володимиру Путіну, ні Кім Чен Ину.

Україна погано обізнана з внутрішньополітичною розстановкою сил у КНДР, оскільки десятиліттями ця країна для нас була не просто закритою, а й нецікавою. А тим часом там багато чого цікавого. І ось хоча б один аспект.

Кім Чен Ин готує свою 12-річну дочку Кім Джу Е до ролі спадкоємиці. Після появи перших новин про його здоров'я, багато хто почав вважати, що його місце може зайняти рідна сестра Кім Йо Чжон. Вона має репутацію ще більш безжальної та авторитарної фігури, ніж сам Кім. Важливо зазначити, що в 2013 році Кім Чен Ин стратив свого дядька Чан Сон Тхека, який намагався здійснити переворот проти лідера КНДР.

Насправді, у Північній Кореї існує своя політична динаміка, про яку ми знаємо дуже мало. Оскільки ми вважаємо, що вся влада зосереджена в руках Кім Чен Ина, це може бути оманливим. Ймовірно, в світлі останніх подій, зокрема після "ефектного" саміту БРІКС, у країні можуть відбуватися зміни, які не обіцяють нічого доброго для Кім Чен Ина.

Оскомина — це така неприємність, що заважає заснути.

Related posts