Верховна Рада внесла зміни до порядку проведення медико-санітарної експертизи.
Відтепер до засідань МСЕК допускатимуть лікарів та адвокатів пацієнтів, а їхня особиста участь більше не є обов'язковою.
Верховна Рада України у вівторок, 29 жовтня, ухвалила закон щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.
Документ отримав підтримку 284 депутатів. Відповідно до нього, модернізація процедури буде здійснена через можливість онлайн-участі в засіданнях МСЕК, що дозволить знизити витрати часу та фінансові витрати для пацієнтів. Крім того, до участі в засіданнях будуть допущені адвокати, інші уповноважені представники осіб з інвалідністю, а також лікарі, які надавали допомогу пацієнту.
Особиста присутність особи більше не є необхідною для отримання статусу інваліда - комісії буде достатньо розглянути медичні документи.
На засіданнях пацієнти та їх представники матимуть можливість здійснювати запис обговорень за допомогою відео-, фото- та аудіозасобів.
Також зверніть увагу: Центральну медико-соціальну експертну комісію на час замінить науковий інститут у Дніпрі.
Результати МСЕК вноситимуться до електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ) для спрощення доступу лікарів до даних і пришвидшення ухвалення рішень й прозорості. Уряд зобов'язаний встановити максимальні терміни, протягом яких має бути проведене засідання МСЕК та ухвалене рішення. Також додатково Кабмін має створити перелік підстав, за яких розгляд справ МСЕКи мають проводити дистанційно, заочно або у формі виїзного засідання.
Відтепер пацієнти отримають можливість самостійно організовувати процедуру оскарження рішень комісії. Додатково, Кабінету Міністрів доручено скласти список серйозних порушень, за які співробітники МСЕК можуть бути тимчасово усунені від участі в комісіях, а також позбавлені права виконувати свої обов'язки та брати участь у прийнятті рішень.
Крім того, законопроєкт передбачає структурування та класифікацію системи МСЕК на комісії різних рівнів, зокрема першого та другого.
Нагадаємо, що внаслідок ряду скандалів Кабінет Міністрів України ухвалив стратегію боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями в медико-соціальних експертних комісіях (МСЕК). Це рішення було прийнято у виконання рішень РНБО та президента України Володимира Зеленського. Згідно з цією стратегією, планується закриття МСЕК у їхньому теперішньому форматі ще цього року.