Президентка Європарламенту Роберта Мецола призначила свого зятя на посаду керівника апарату.

Метью Табоне, багаторічний помічник Мецоли, отримав найвищу посаду в її команді.

Президентка Європейського парламенту Роберта Метсола призначила керівником свого апарату зятя. Метью Табоне, який розпочав свою кар'єру в Європарламенті під керівництвом Метсоли у 2013 році, замінив Летицію Зулету Де Реаліс Ансальдо на цій посаді. Летиція тепер обійматиме нову посаду директора зі зв'язків з національними парламентами в Європарламенті, повідомляє Politico.

У своєму пості на Facebook представник Мальти в Європарламенті Алекс Агіус Саліба, член Лейбористської партії, назвав цей вчинок Мецоли "відвертим кумівством".

"Уявіть собі, якби я або хтось із [Лейбористської партії] призначив родича на найвищу посаду у своєму офісі," - зазначив Саліба.

Табоне був близьким помічником Метсоли упродовж багатьох років. Після того, як він почав працювати на Мецолу, він одружився з її сестрою у 2015 році, до того, як Мецола стала президенткою Європарламенту.

Наприкінці 2022 року Мецола висунула Табоне кандидатуру на посаду голови свого штабу. Однак, вона вирішила не здійснювати призначення, оскільки цей крок співпав із "Катаргейтом" - скандалом, що потряс Європейський парламент і стосувався підкупу з метою впливу.

Раніше зроблені призначення Мецоли також викликали неоднозначні реакції.

У вересні 2022 року Алессандро Кьоккетті був підвищений з посади керівника апарату до генерального секретаря парламенту, зайнявши впливову позицію, що відповідає за управління складною бюрократичною структурою інституції. Його попередник, Клаус Велле, протягом 13 років перетворював цю посаду на потужний центр влади, який мав вплив на все: від формування парламентського порядку денного до призначення на найвищі посади в установі.

Його відставка викликала конфлікт серед політичних фракцій парламенту, причому Європейська народна партія, яка є найбільшою групою в парламенті, докладала зусиль, щоб зберегти цю ключову позицію.

Кьоккетті, який отримав посаду, називали бенефіціаром кумівства. Його також звинувачували в тому, що він отримав вигоду від таємних торгів, коли парламент створив кілька нових робочих місць, аби забезпечити політичну підтримку Кьоккетті і зберегти цю посаду в руках ЄНП.

"Брудна історая про призначення Кьоккетті новим генеральним секретарем Європейського парламенту неодмінно зашкодить репутації парламенту в очах європейських громадян та представників інших інституцій ЄС", - заявляла Хейді Хаутала, тодішня євродепутатка від "зелених".

Мецола разом із проєвропейською Народною партією (ЄНП), що підтримала Кьоккетті, стверджували, що вони діяли відповідно до парламентських норм.

"Цей процес став найпрозорішим в історії цієї інституції," - підкреслила Мецола у вересні 2022 року.

"Вакансія була відкрита кілька місяців тому, кожен міг подати заявку. Була проведена перевірка на відповідність вимогам, і вперше в історії на цю посаду було представлено більше одного кандидата".

Навесні президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн опинилася під тиском звинувачень у кумівстві через призначення Маркуса Піпера, члена її партії та депутата від німецької правоцентристської партії, на високооплачувану посаду уповноваженого ЄС з питань бізнесу.

Related posts