Посадка зимової цибулі: рекомендації від чернігівської городниці
Якщо творець каналу "Сімейний сад", що живе в Одеській області, зараз займається висадкою газону, то її колега по садівництву Вікторія Чернова, яка проживає на Чернігівщині, зосередилася на посадці озимої цибулі.
Вікторія має у своєму розпорядженні 15 соток землі, якими потрібно зайнятися.
Цибулю вона зазвичай висаджує на початку листопада, але з врахуванням довгострокового прогнозу погоди роботи трохи посунулися в часі.
"Цибуля-сіянка морозостійка, а для її вкорінення достатньо температури грунту +3 +4", -- говорить городниця.
Перед висаджуванням головок рекомендовано провести їхню обробку фунгіцидом. Однак можна також скористатися перевіреним народним методом — приготувати розчин марганцівки або сольовий розчин (додаючи 1 столову ложку солі на 1 літр води) і занурити головки у цей розчин на 10-15 хвилин безпосередньо перед посадкою.
Для посадки рекомендується обирати ділянку на узвишші. Перед цим, за два тижні, слід підготувати ґрунт, додавши добре перепрілий компост або гній, оскільки свіжі органічні добрива, як-от цибуля і часник, не сприймають.
Якщо ви ще не підготували грядку, не біда — можна садити прямо в тому стані, в якому вона є, лише додавши якісний перепрілий компост.
Господиня додає при посадці також добре перепрілий компост, просіяний пісок і попіл, тому що має кислу землю.
Також можна використати мінеральні добрива -- підсипати під коріння суперфосфат чи подвійний суперфосфат.
Чим пізніше висадите цибулю, тим більшою має бути глибина посадки -- знову ж таки все залежить від землі: якщо вона піщана, то на 5-6 см заглиблюється цибуля, якщо чорнозем чи глинозем -- на 7-8 см.
Відстань між рядами на грядці з цибулею має становити не менше 10 см, а оптимально — 20 см.
Після того, як грядочка засаджена, виглажуємо грунт, щоб не було ніяких низинок, де може застоюватися зайва волога і цибуля почне підгнивати з коріння.
Також варто згадати рекомендації аграрія з Київської області щодо того, яку цибулю слід спожити до Нового року, а яка може зберігатися тривалий час.