Порошенко в розмові з Il Foglio висловив сподівання, що Італія переосмислить своє ставлення до ракетних атак по території Росії.
Лідер партії "Євросолідарність" Петро Порошенко в бесіді з італійським виданням Il Foglio підкреслив важливість скасування обмежень на ракетні удари по території країни-агресора. Він також закликав європейських союзників виділяти на оборонні потреби України не менше 0,25% від ВВП.
Цього року Росія витратила 145 мільярдів доларів на війну, тоді як Україна витратила менше ніж 40 мільярдів. Україні необхідна зброя, щоб завдавати удари вглиб ворога, навіть на території Росії. Проте не всі в Європі, зокрема в Італії, підтримують цю ідею. Ті, хто тисне на наших партнерів, щоб вони не постачали далекобійну зброю, яка може вражати російські об'єкти, фактично обмежують наші можливості, - підкреслює Порошенко.
Він також роз'яснив, чому вважає критично важливим виділити для України 0,25% від загального ВВП Європи.
"Кожен, хто вважає, що Путін готовий до мирних переговорів, повинен розуміти, що натомість Кремль підготував військовий бюджет на наступні двадцять п'ять років. Путін хоче продовжувати цю війну", - констатує Порошенко.
"Путіну не потрібні лише Крим, Донбас, Херсонщина чи Запоріжжя — він прагне всієї України. Його мета полягає в перетворенні нашої країни на колонію. Для тих, хто втомився від війни і лише бажає її завершення, я хочу підкреслити: ваша втома не від конфлікту, а від свободи та власних цінностей," - зазначив Петро Порошенко.
На думку Порошенка, єдиним ефективним шляхом для швидкого вирішення цього конфлікту є співпраця з НАТО. "Нам необхідна система гарантій безпеки для нашої країни, і єдиною реальною основою для цього є п'ята стаття НАТО. Україна повинна отримати запрошення до Альянсу, а під час переговорів ми можемо обговорити можливість розширення цієї статті, використовуючи шведський чи фінський досвід. Це стане справжньою гарантією нашої безпеки", - зазначив він.
Він також окреслив п’ять основних принципів своєї позиції щодо України, зазначивши: "Називайте їх, якщо хочете, п’ятьма пунктами Порошенка. Перший: ніяких компромісів стосовно суверенітету та незалежності України. Другий: без жодних компромісів щодо територіальної цілісності України. Третій: ніяких поступок щодо існування Збройних Сил України. Четвертий: безкомпромісно щодо санкцій, відшкодувань за завдані збитки та судового переслідування за військові злочини. П’ятий: жодних компромісів у питаннях трансатлантичної та європейської інтеграції України", - підкреслив колишній президент.