Вирушаючи в подорож Україною: що відвідати в Луцьку - ФОТО
Луцьк є одним із найменших обласних центрів України як за площею, так і за кількістю мешканців, поступаючись лише Ужгороду за цими двома критеріями.
Луцьк — одне з найстаріших міст України, чия історія налічує понад тисячу років. Перші письмові свідчення про нього зустрічаються в Іпатіївському літописі, де місто згадується в 1085 році у контексті боротьби між нащадками Ярослава Мудрого. Однак археологічні знахідки свідчать про те, що Луцьк міг бути заснований приблизно в 1000 році.
Це місто, розташоване в самому серці Волині, може запропонувати безліч вражаючих місць для відвідування туристами. Редакція 057 склала список кількох цікавих локацій, які варто побачити у Луцьку.
Замок Любарта. Частина оборонних споруд, які захищали Луцьк багато століть назад, збереглася до наших днів.
Найвідомішою фортецею та символом стародавнього міста є Замок Любарта. Ця архітектурна перлина є візитною карткою заповідника "Старий Луцьк" і має величезне культурне та історичне значення. Мурована споруда була збудована в XIV столітті на місці свого дерев'яного попередника, який знищили ординці. Її вражаюча архітектура вражає трьома вежами, а всередині замку функціонують музейні експозиції. Особливий інтерес викликає колекція церковних дзвонів, живописних полотен та старовинної зброї. Замок відкритий для відвідувачів щодня, для входу необхідно придбати квиток.
Не можна оминути увагою Лютеранську кірху, зведену в 1906 році. Ця велична неоготична будівля протягом тривалого часу слугувала головним храмом німецьких колоністів на Волині. Під час радянської епохи її переобладнали в архів, а нині вона стала Домом Євангелія.
Луцький будинок з химерами. Неподалік від кірхи розташований витвір сучасної української архітектури - Будинок архітектора Голованя. Цей талановитий луцький художник протягом декількох десятиліть прикрашав свою оселю кам'яними скульптурами, що вражають різноманіттям стилів - від античності до бароко. За своє життя він створив близько 500 скульптур, виконаних у найрізноманітніших художніх напрямках. Насолодитися цими шедеврами можна просто з вулиці.
Локація: вулиця Лютеранська, 9
У Луцьку знаходиться найдовша будівля у світі. Це каскад житлових комплексів, який формує архітектурний ансамбль завдовжки два кілометри 775 метрів. Будівництво розпочалося у 1970-1980-х роках, а проектуванням займався луцький архітектор Василь Маловиця.
Будівля складається з п'яти та дев'ятиповерхових будинків, які сполучені між собою та утворюють лабіринт. Архітектурна конструкція з висоти пташиного польоту нагадує бджолині соті. Каскад з 38 будинків розтягнувся на два проспекти обласного центру - Молоді та Соборності. Кожна будівля має свою адміністративну адресу.
Костел Петра і Павла. Це римсько-католицький собор із пишними скульптурами, живописними полотнами та розписаними стінами. Тут проводять концерти органної музики. Під комплексом розміщені трирівневі підземелля, де раніше були трапезна, в'язниця і підземний храм. Потрапити туди можна під час регулярних екскурсій.
Адреса: вулиця Кафедральна, 6.
Старі вулички Луцька. Проспект Волі - центральна вулиця міста, де розташовані чимало популярних кафе та барів, головна альма-матер міста - університет ім. Лесі Українки, Волинська філармонія.
В районі Театрального майдану проспект перетинаєвулиця Лесі Українки - така собі луцька "стометрівка". Це вимощена бруківкою пішохідна вулиця, на якій збереглися декілька пам'яток архітектури, побудованих на зламі XIX-XX століть, і розташувалися чимало кав'ярень, галерей та крамниць.
Парк, названий на честь Лесі Українки (вулиця Глушець), знаходиться уздовж річки Стир і слугує природною межею між історичним та сучасним центрами Луцька. Відвідувачі можуть насолодитися прокатом човнів по каналах або влаштувати пішу прогулянку чи велоподорож до дамби, адже тут облаштовано спеціальну велодоріжку.