Автори також мають свої історії: 5 вражаючих фактів про видатних представників української літератури.
Українська література багата на таланти та цікаві особистості. На жаль, шкільна програма передбачає лише вивчення творів класиків, без акценту на особливостях їхніх характерів і звичок.
Щоб усунути цю недоречність, OBOZ.UA пропонує вам ознайомитися з п'ятьма цікавими фактами про видатних українських авторів, які, безсумнівно, вас вразять.
Іван Франко: мав пристрасть до жінок і неодноразово змінював свої літературні ніки.
Іван Франко є однією з ключових фігур української літератури, відомий своєю любов'ю до зміни псевдонімів. За оцінками експертів, він використовував не менше ста різних імен, серед яких можна зустріти такі, як Джеджалик, Брут Хома, Мирон, Живий, Кремінь та багато інших.
Окрім цього, Франко славився своєю жіночністю. Він вірив, що справжній поет повинен мати супутницю життя, причому бажано, щоб це була нова жінка щороку. Відповідно до свідчень його сучасників, він глибоко дотримувався цього принципу.
А ще однією його пристрастю був Львів, де він прожив понад сорок років і якому присвятив безліч творів.
Микола Гоголь: в'язав, шив і робив винаходи
Класик вітчизняної літератури Микола Гоголь був людиною непересічною. У нього була маса дивних звичок і незвичайних захоплень. Зокрема, Гоголь любив в'язати на спицях, вишивати і шити. А ще він спав сидячи, а писав свої твори стоячи.
Гоголь також мав велику пристрасть до інновацій. Наприклад, він влаштував справжнє видовище, перетворивши вітряк на оглядове колесо, на якому розважав селянських дітей.
Ольга Кобилянська: відстоювання жіночих прав та пристрасть до вивчення мов.
Ольга Кобилянська вільно спілкувалась німецькою та польською мовами, тоді як українську освоїла лише значно пізніше. Саме тому її перші літературні роботи були створені на "іноземних" мовах.
Творчість Кобилянської зосереджена на питаннях гендерної нерівності та емансипації жінок, проблемам, яким вона віддала всю свою життєву енергію і пристрасно боролася за їхні права.
Іван Багряний: переслідування та еміграція
Іван Лозов'ягін, відомий читачам як Іван Багряний, трагічна постать у вітчизняній літературі. Він жив у непростий час сталінських репресій. Багряний мав імідж затятого "антисовєтчика" з усіма витікаючими наслідками. Він переховувався, сидів у в'язницях, жив на засланні і врешті-решт втік із СРСР на захід.
Відомо, що через постійний страх переслідувань Іван Багряний носив із собою ампулу ціанистого калію в лацкані піджака.
Його шлях був сповнений труднощів і випробувань, проте Багряний вистояв, залишивши значний внесок у українську літературу. Його найвідоміший роман "Тигролови" нині вважається класикою і включений до шкільних навчальних планів.
Марко Вовчок: чоловіки, коханці та звинувачення в плагіаті
Марко Вовчок, справжнє ім'я якої — Марія Вілінська, стала символом фатальної жінки в українській літературі, зламавши серця багатьох своїх прихильників. Її майстерність у маніпуляціях із чоловіками робила їх неконтрольованими в її присутності.
Авторка пережила нелегкі часи в особистому житті. Двоє її чоловіків, Марко Вовчок, залишили цей світ у її присутності, а ще один обрав шлях самогубства. Унікальною драмою в українській літературі стали її стосунки з Пантелеймоном Кулішем, з яким Марія зрадила, зав'язавши роман з Тургенєвим.
Після цього, розгніваний зрадою Куліша, заявив, що всі твори Вовчок створені одним із її чоловіків. Відтоді дослідники не можуть дійти спільного висновку щодо реального внеску цієї письменниці в українську культуру.
Раніше OBOZ.UA ділився інформацією про незвичайні та маловідомі якості дорогоцінних каменів.