Батько: навчімося братерським цінностям через Пресвяту Євхаристію - Vatican News

У відеопосланні з нагоди початку 53-го Міжнародного Євхаристійного конгресу, який відбувається в Латинській Америці, Папа Франциск наголосив на тому, що ми є єдністю в єдиному Господеві життя, Який залишився між нами в реальній присутності під видом хліба.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватикан

"Уроки, які ми отримуємо з Пресвятої Євхаристії, завжди залишають глибокий слід у наших серцях. (...). З-поміж цих вчень ви виділили концепцію братерства, яка є необхідною умовою для створення нового, справедливішого та гуманнішого світу," - зазначив Папа Франциск, розпочинаючи свої роздуми, які він презентував учасникам відкриття 53-го Міжнародного Євхаристійного Конгресу. Цей захід проходить з 8 по 15 вересня 2024 року в столиці Еквадору, місті Кіто, під темою: "Братерство для зцілення світу".

Святіший Отець, який наразі перебуває в своїй 45-й Апостольській подорожі і не має можливості фізично приєднатися до учасників конгресу, призначив свого представника — кардинала Бальтасара Енріке Поррас Кардосо з Венесуели, який обіймає посаду архиєпископа Каракаса. Окрім цього, він висловив бажання звернутися до присутніх через відеозвернення.

Наступник святого Петра підкреслює, що вже в часи ранніх Отців Церкви висловлювалася думка, що "знак хліба запалює в серцях Божого народу прагнення до братерства". Адже так само, як неможливо спекти хліб лише з одного зерна, ми також "маємо йти вперед разом". Мова йде про "глибоке братерство, що виникає з єдності з Богом, з того, що ми дозволяємо себе перемолоти, як зерно, щоб стати хлібом, тілом Христовим, таким чином беручи активну участь у Євхаристії та спільноті святих".

Це братерство повинно проявляти проактивність. Яскравим прикладом цього є історія німецької черниці Анґели Аутш, яка трагічно загинула в концтаборі Аушвіц. Ще до свого арешту, коли загроза зла вже була очевидною, вона активно заохочувала своїх племінників, які вперше отримували Святе Причастя, а також родичів, що відійшли від віри, і тих, хто залишався вірним, протистояти цьому злу простими, хоч і потенційно небезпечними діями. Вона закликала їх наближатися до Таїнства вівтаря і бунтувати через причастя. Святіший Отець зазначив, що для неї часте Причастя означало знаходження в Пресвятій Євхаристії зв'язку, що укріплює силу самої Церкви та взаємозв'язки між її членами та Богом. Це було, по суті, "організацією" мережі опору, яку ворог не міг би знищити, адже вона не підпорядковувалася людським планам.

За словами Папи, ці "прості жести" допомагають усвідомити, що "коли один з нас страждає, страждає все тіло". Такі вчинки спонукають нас ставати "киринейцями Христа, який взяв на себе тягар болю світу, щоб зцілити його". "Дорогі сестри і брати, давайте запам'ятаємо цей урок і відновимо наше глибоке братерство з Богом та між собою. Ми є єдиним цілим в нашому Господі, і ця єдність є такою, яку важко осягнути, але ми знаємо, що лише в ній можемо служити світу та зцілювати його", - підкреслив Святіший Отець у своєму відеозверненні на честь відкриття Міжнародного Євхаристійного Конгресу в Кіто.

Related posts