Сигнали про виснаження Росії: чому північнокорейські солдати відправляються на фронт в Україні.
Експерти зазначають, що, адаптуючи свою економіку до військових потреб у ситуації міжнародної ізоляції через санкції, Росія в певному сенсі зазнає розвитку, стаючи справжнім мілітаризованим гігантом.
Однак навіть у такій величезній країні, як Росія, ресурси мають свої межі. Наприклад, у Білгородській області військовослужбовцям, що підписують контракти, вже пропонують по 30 тисяч доларів. Проте охочих відправитися на фронт і ризикувати власним життям заради Путіна стає все менше.
Російська Федерація не раз намагалася впоратися з проблемою браку людських ресурсів, проте кожна спроба виявлялася більшою чи меншою мірою невдалою. Зокрема, в рядах російської армії служили і продовжують служити такі іноземці, як сирійці, кубинці та індійці, яких прем'єр Індії Нарендра Моді намагався звільнити під час свого останнього візиту до Москви. Не залишаються осторонь і північнокорейці.
Проте, кількість таких випадків може незабаром зрости: 8 жовтня міністр оборони Південної Кореї Кім Йонг Хен висловив занепокоєння, що Північна Корея може направити свої війська в Україну для підтримки Росії, як зазначає агентство Yonhap.
У Міністерстві оборони Південної Кореї повідомили, що сусідня країна виявляє бажання поглибити співпрацю з Росією. Це підтверджується укладеним у червні поточного року угодою про стратегічне партнерство, яка включає положення про взаємну оборону.
"Оскільки Росія і Північна Корея підписали взаємний договір, подібний до військового союзу, можливість такого розгортання є дуже ймовірною", - заявив міністр оборони Південної Кореї законодавцям під час парламентських слухань.
Як зазначив військовий експерт Денис Попович, військовослужбовці з Північної Кореї вже присутні на території України.
"Північнокорейські солдати вже є в Україні. Принаймні були, пару днів тому було повідомлення про ліквідацію шести північнокорейських офіцерів. Питання лише в кількості та які функції вони виконують. Поки що офіційно повідомлялося, що вони виконують супроводжувальні функції - це інженери, технічні спеціалісти", - сказав він в ефірі Radio NV.
Дійсно, 4 жовтня внаслідок ракетного обстрілу на окупованих землях Донеччини загинуло 20 військових. Серед загиблих були також шестеро представників КНДР, які надавали консультаційні послуги російським військовим.
Це, без сумніву, підтверджує також і південнокорейська розвідка, оскільки Кім Йонг Хен висловив думку, що ця інформація, ймовірно, є достовірною.
Військовий аналітик Олександр Мусієнко на своєму YouTube-каналі зазначив, що існує реальна можливість, що Росія може звернутися з проханням про залучення північнокорейських військових до конфлікту в Україні. За його словами, така загроза залишається актуальною.
Отже, десятки військовослужбовців з Північної Кореї вже знаходяться на території України, яка під окупацією, і надають підтримку російським силам у використанні переданих їм ракетних систем. Цю інформацію опублікувало агентство УНІАН, посилаючись на джерела з високих урядових кіл у Києві та Сеулі (Південна Корея).
"За російськими позиціями знаходяться десятки північнокорейських спеціалістів, які працюють у командах, що обслуговують пускові установки ракет KN-23," - повідомляє західна преса, посилаючись на українське джерело.
Відомо, що участь іноземних громадян у конфлікті на боці Росії не є новинкою. Однак випадок з північними корейцями має свої особливості: це вперше, коли уряд іншої країни відправив своїх військових у формі для надання підтримки Москві на українському фронті.
Однак, за словами Поповича, щоб суттєво вплинути на бойові дії на фронті, Північна Корея повинна направити в Україну від 100 до 200 тисяч своїх солдатів.
Проте, за таких обставин можуть з'явитися значні труднощі в організації логістики, зазначає фахівець.
"Чим більше північнокорейських солдатів, тим більше навантаження ляже на логістичні системи. Відстань між КНДР і Україною складає 10 тисяч кілометрів, а єдина залізниця, яка з'єднує Росію з Північною Кореєю, є обмеженням. Для ефективного транспортування військ знадобиться побудувати додаткові залізничні маршрути та використовувати морські шляхи. У разі розгортання значного контингенту, виникне потреба в постачанні великої кількості боєприпасів, техніки, а також в організації евакуації поранених і підсиленні особового складу. Це створює численні логістичні виклики, якщо буде потрібно перемістити велику кількість військових", - зазначив Попович.
На даний момент Північна Корея забезпечує Росію приблизно половиною великих артилерійських боєприпасів, які були використані протягом цього року, що складає понад 2 мільйони снарядів. Крім того, КНДР передала російській стороні десятки ракет КН-23, чий запуск відновився з липня після кількомісячної перерви, згідно з повідомленнями ЗМІ.
За оцінкою голови ГУР МО Кирила Буданова, з постачальників зброї до РФ першим є саме КНДР, "потім довго нікого немає", а вже потім йдуть Іран та інші партнери кривавої країни-агресора.
"У ролі керівника розвідки, мушу відверто зазначити: постачання балістичних ракет є для нас серйозною тривогою, але обсяги їх поставок не є критичними. Проте ситуація з боєприпасами викликає значну стурбованість — це дійсно важливо для нас. На жаль, змушений констатувати, що наразі ми не маємо можливості щось з цим змінити. Це гірка реальність," - підкреслив керівник військової розвідки ще в вересні.
Для Північної Кореї є вигідним відправляти своїх військових до України. Експерти вважають, що це дозволяє північнокорейським силам не лише покращувати свою зброю, що має низьку якість, а й навчати своїх солдатів для майбутніх бойових дій на Корейському півострові.
Разом із тим, постає важливе питання про те, наскільки корейські військові будуть мотивовані брати участь у цій війні. Крім того, залишається під сумнівом, чи зможуть вони взагалі дістатися до лінії фронту.
Для оцінки ситуації Мусієнко розробив можливий маршрут переміщення північнокорейських військ через територію Росії. Найбільш імовірно, що армія КНДР буде перевезена залізницею через пункт пропуску Раджин, а далі продовжить шлях через Владивосток, Читу, Іркутськ, Новосибірськ, Єкатеринбург, Казань, Саратов та Волгоград. З Ростова-на-Дону вони зможуть потрапити на тимчасово окуповані території України.