Постраждалі від війни: під час обстрілів солдат створює незвичайні дерев'яні фігурки (відео)
Найціннішими є фігурки, зроблені з дерева, обпаленого ворожим вогнем.
Український охоронець кордону з позивним "Архітектор" під час перебування на бойових позиціях, між чергами обстрілів, створює з деревини неповторні фігурки. Найбільшу цінність мають ті з них, які виготовлені з матеріалу, зібраного на місцях, що вже були зруйновані ворогом.
За словами представників Державної прикордонної служби України, все життя Олексія, прикордонника, не відокремлюється від мистецтва. До початку мобілізації його захоплення архітектурними проектами та художніми витворами приносили йому як задоволення, так і фінансову вигоду. Наразі, перебуваючи на бойових позиціях, він знайшов втіху у творчості різьблення по дереву.
Сам Олексій згадує, що під час служби почав створювати фігурки, щоб зняти напругу — у кінці березня вороги забрали життя його друга.
"Це справило на мене величезний вплив. Щоб заспокоїтись, я почав вирізати ложки та черпаки, а потім перейшов до виготовлення різних фігурок... Це дійсно допомагає розслабитися під час обстрілів," - ділиться своїми переживаннями "Архітектор".
На кожній позиції він намагається знаходити "рідне" для цієї місцевості дерево та вирізає щось цікаве. Особливо цінними для Олексія є фігурки з позицій, які вже знищені ворогом. Він уточнює, що це зроблені ним "сувеніри" з матеріалу, підібраного на двох позиціях, що вже більше не існують. Українських військових "випалювали" там усіма наявними засобами ураження, але, рятуючи свої життя, техніку та боєкомплект, бійці не забували й про статуетки "Архітектора". "Пакунок" з ними побратими дуже акуратно щоразу кладуть поверх іншого майна, щоб вони не зламалися.
"Жодна з фігурок не зазнала пошкоджень під час перевезення," - акцентує увагу прикордонник.
За його словами, товариші навіть підтримують його в пошуках необхідного матеріалу.
"Іноді й вночі виходили, і це треба від 8 до 11 км пішки по темному лісу (пройти - УНІАН) і я - з цими "корягами"... Треба було, по-перше, акуратно донести, а, по-друге, акуратно завантажити", - констатує Олексій.
Загалом у прикордонника вже близько 50 різних мініатюр: різні тваринки, птахи, загадкові персонажі. Він каже, що, коли починає вирізати чергову статуетку, навіть поняття не має, що вийде наприкінці.
Чоловік організував виставку, на якій має намір презентувати збір коштів для свого підрозділу.
"Олексій показує, що навіть у найважчі моменти можна знайти шляхи для творчості, підтримувати товаришів і продовжувати боротьбу. Нехай виставка прикордонника стане символом сили духу, креативності та незламності українського народу," - підкреслили в Державній прикордонній службі України.
Напередодні 33-ї річниці незалежності України у Києві були встановлені червоні скульптури, створені відомим французьким митцем Джеймсом Коломіною. Кожна з цих робіт відображає страждання українського народу та його прагнення до свободи.
Коломіна раніше виготовив скульптуру червоного Путіна, що сидить на іграшковому танку, який подорожує з одного міста до іншого та переходить з країни в країну, щоб навести увагу світу на війну в Україні.