Після скасування МСЕК, пройти нову комісію можна буде дистанційно: які переваги це надає.

Систему МСЕК, яка втратила довіру, незабаром змінить новий механізм.

В Україні до кінця поточного року розформують медико-соціальні експертні комісії. Їх замінять на механізм, який можна буде пройти дистанційно.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підкреслив це під час свого виступу на урядовій нараді у вівторок, 12 листопада.

Прем'єр-міністр акцентував увагу на тому, що застарілу бюрократичну структуру МСЕК буде трансформовано в сучасний, ефективніший механізм, який буде зосереджений на людині та її запитах.

Він зазначив, що перший крок у цьому напрямку вже здійснено - до Верховної Ради надіслали законопроєкт, що визначає алгоритм оцінки щоденного функціонування особи.

Шмигаль зазначив, що практичні лікарі в експертних командах проведуть об'єктивну оцінку стану пацієнта, класифікуючи його за однією з трьох категорій:

"Передбачено можливість проведення оцінки в дистанційному, заочному та виїзному форматах. Система буде цифровою та орієнтованою на досягнення результату — максимальну реабілітацію особи, відновлення активного способу життя і адаптацію робочого середовища відповідно до її потреб", - зазначив прем'єр-міністр.

Нагадуємо, що в Україні сталася серія корупційних скандалів, пов'язаних із працівниками МСЕК. Зокрема, у глави Львівської МСЕК виявили мільйонні статки разом із розкішними автомобілями. Правоохоронці проводять розслідування щодо можливого безпідставного надання груп інвалідності.

Це лише одна з багатьох складових одного великого механізму. Правоохоронні органи почали перевіряти працівників даних установ після виявлення великої кількості грошей у тумбочці та під ліжком голови МСЕК Хмельницької області Тетяни Крупи. Цю жінку, яка, зокрема, оформляла інвалідність для всіх своїх родичів, затримали за підозрою в незаконному збагаченні.

Related posts