Нове анімаційне представлення дає змогу пережити жахливі звуки, пов'язані з переворотом магнітного поля Землі, що відбувався 41 000 років тому | УНН

Європейське космічне агентство представило відеоматеріал, який ілюструє зміни в магнітному полі нашої планети, що відбулися під час Лашампської події 41 тисячу років тому. У цей період магнітосфера Землі зазнала ослаблення до 5% від сучасного рівня, що сприяло проникненню космічних променів в атмосферу.

Близько 41 000 років тому відбулася тимчасова зміна магнітних полюсів Землі, відома як Лашамська подія. Нове відео показує, як магнітне поле Землі деформувалося під час "події розвороту полярних сил".

Пише УНН із посиланням на Live Science.

Нове захоплююче відео, опубліковане 10 жовтня Європейським космічним агентством (ЄКА) демонструє, як магнітне поле Землі вийшло з ладу і майже повністю зникло під час останньої "полярної зміни" нашої планети, що відбулася близько 41 000 років тому. Моторошний звуковий супровід "інопланетних" скрипучих звуків підкреслює навантаження на невидимий захисний щит нашої планети.

Довідково

Магнітне поле Землі, або магнітосфера, вперше сформувалося до 3,7 мільярдів років тому і генерується вихровим металевим океаном у зовнішньому ядрі нашої планети. Магнітна бульбашка захищає життя на Землі від сонячної радіації та високоенергетичних космічних променів. Однак час від часу внутрішнє динамо Землі слабшає, що дозволяє магнітним полюсам планети помінятися місцями.

Червона планета не є безлюдним світом: на Марсі знайдено великий підземний резервуар води, а також інші докази. 14 серпня 2024, 17:21 * 107966 переглядів

Приблизно 41 000 років тому відбулася тимчасова зміна магнітних полюсів Землі, відома як подія Лашампа. У цей період магнітне поле планети різко ослабло, що дозволило космічним променям проникнути в атмосферу Землі, сприяючи деяким змінам клімату.

Попередні дослідження скам'янілих дерев'яних кілець вказують на те, що магнітосфера була знижена до приблизно 5% від сучасного рівня потужності. Це створювало умови для сонячного випромінювання, яке викликало полярні сяйва навіть у районах, близьких до екватора.

Related posts