Німеччина планує відібрати державні субсидії у деяких сонячних електростанцій.

Німеччина має намір обмежити кількість виробників сонячної енергії, що можуть отримувати субсидії, через те, що надлишок відновлюваних джерел енергії спричинив збільшення витрат державного бюджету.

Цю інформацію надає Bloomberg.

Згідно з новим законопроєктом, фотоелектричні системи, які будуть встановлені до 1 січня 2026 року і матимуть потужність понад 90 кіловат, втратять право на "зелений" тариф. До 1 січня 2027 року цей поріг знизиться до 75 кіловат, а згодом – до 25 кіловат. Наразі дозволений рівень становить 100 кіловат.

Швидкий прогрес у галузі сонячної енергетики в країні викликав ситуацію, коли гуртові ціни на електрику часто опиняються на негативній позначці в ті години, коли пропозиція перевищує попит — наприклад, у надзвичайно сонячні дні.

Оскільки уряд гарантує виробникам виплату мінімального "зеленого" тарифу, йому необхідно покривати різницю, що призводить до зростання субсидій для сфери відновлюваної енергетики. За прогнозами, у цьому році ці витрати можуть досягти 20 мільярдів євро (21,6 мільярда доларів), а до 2025 року, ймовірно, зменшаться до 18 мільярдів євро.

Отже, політичні діячі прагнуть зменшити вимоги для виробників сонячної енергії, котрим необхідно реалізовувати свою продукцію через прямий маркетинг. Це передбачено законодавчим актом Міністерства економіки, що регулює продаж електроенергії на біржі. Як наслідок, виробники, що перевищують визначений поріг потужності, не зможуть отримувати державні субсидії.

Законопроект також реалізує раніше ухвалене рішення уряду про скасування фінансування для середніх і великих проектів у сфері відновлювальної енергетики в разі, якщо ціни на електроенергію знизяться нижче нуля.

Напомним:

Уряд Німеччини прогнозує, що до 2028 року податкові надходження зменшаться на 12,6 мільярда євро, оскільки країна працює над відновленням економічного зростання.

Related posts