Українці найбільше отримують новини через Telegram: результати дослідження USAID-Internews.

Водночас зростає тривога користувачів стосовно поширення неправдивої інформації.

Дослідження, проведене USAID-Internews, показало, що в Україні Telegram залишається провідною платформою для отримання новин серед соціальних мереж. Проте, користувачі все більше стурбовані проблемою поширення дезінформації.

Деталі можна описати як особливості або елементи, що складають цілісну картину.

Згідно з інформацією, Telegram залишається провідною платформою для спілкування та отримання новин, відзначаючись зростанням у своїй аудиторії. Серед респондентів 73% обрали цей месенджер для отримання новин, тоді як 81% використовують його для спілкування.

Респонденти, які віддають перевагу Telegram у порівнянні з іншими джерелами інформації, одночасно висловлюють занепокоєння щодо простоти поширення фейкових новин. В результаті, більшість із них звертається до кількох різних платформ для підтвердження достовірності інформації.

Водночас, люди висловлюють своє невдоволення щодо можливості заборони цієї платформи, оскільки сприймають це як посягання на свободу висловлювань чи як обмеження права людини на доступ до інформації.

Половина опитаних вважає, що держава не повинна втручатись у діяльність Telegram, натомість кожен третій зазначає, що необхідно встановити правила його роботи. Важливим є те, що в разі заборони соціальної мережі аудиторія має намір спостерігати за тими ж блогерами та каналами на інших платформах або користуватися Telegram в обхід блокування. Інша половина опитаних шукатиме нові джерела інформації.

Раніше ми писали про те, що в шкільній програмі з'явиться тема енергоефективності.

Related posts