Наявність цінових обмежень ускладнює процес імпорту електроенергії з Європейських країн, - зазначає фахівець.

Граничні ціни на ринку електроенергії (прайс-кепи) можуть стати серйозними перешкодами при імпорті електроенергії з Європи.

Цю інформацію озвучив Станіслав Ігнатьєв, який є головою ради Української асоціації відновлюваних джерел енергії.

Згідно з думкою фахівця, ці обмеження часто встановлюються на рівні, який нижчий за ціни на оптових ринках Європи, що робить імпорт малоефективним з економічної точки зору.

"Існують так звані прайс-кепи, які визначають максимальні межі вартості електроенергії. На сьогоднішній день ми не завжди імпортуємо дорогу електрику з Польщі, оскільки на спотових та оптових ринках іноді гуртова вартість електроенергії перевищує ці максимальні прайс-кепи, встановлені в Україні для закупівлі," - зазначив Ігнатьєв.

За інформацією фахівця, для українських трейдерів може бути економічно невигідно купувати електричну енергію на європейському ринку.

"У нас є і державний трейдер, є в більшості приватні трейдери, тому зараз це змінюється для того, щоб ми могли закуповувати електричну енергію. Але нагадаю глядачам, що електроенергія в Європі на гуртових ринках в рази дорожча ніж електроенергія в Україні," - додав експерт.

Раніше директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко заявив, що для ефективного використання нових лімітів імпорту електроенергії з ЄС необхідно терміново переглянути цінові обмеження на ринку електроенергії.

Related posts