НАТО повинно забезпечити Україні ще більшу допомогу, щоб "перевернути хід цього конфлікту", - зазначив Рютте.
Генсек НАТО Марк Рютте вважає, що Альянс має надавати більше допомоги Україні.
Про це він заявив під час спільної заяви із президентом Франції Емманюелем Макроном, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
"Сьогодні ми обговоримо необхідність посилення підтримки в той час, як Україна готується до зими, яка може бути найважчою з 2022 року. Ми маємо підтвердити наше зобов'язання дотримуватися цього курсу тривалий час і маємо зробити більше, ніж просто підтримувати Україну в її боротьбі. Нам необхідно збільшити ціну для Путіна та для його авторитарних друзів, що його підтримують, шляхом надання Україні підтримки, якої вона потребує, щоб змінити траєкторію цього конфлікту", - наголосив Рютте.
Генеральний секретар НАТО підкреслив, що Російська Федерація не припиняє агресію проти України та активно розвиває відносини зі своїми партнерами, серед яких Китай, Іран і Північна Корея.
Він зазначив, що окрім постачання боєприпасів та балістичних ракет, КНДР також направила свої військові сили до Росії. Як компенсацію, Росія забезпечує Північну Корею фінансовою підтримкою та технологіями ракетобудування, що викликає серйозне занепокоєння. Це пов'язано з тим, що ракети Північної Кореї становлять пряму загрозу для території США, а також для Європи, Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Японію та Південну Корею, і ширшого євроатлантичного простору.
"Кожного дня українці гинуть та отримують поранення від смертельно небезпечних дронів "Шахед", розроблених та поставлених Іраном. На гроші, які надходять за ці поставки від Росії, Іран та його проксі дестабілізують Близький Схід та фінансують тероризм. В той самий час Китай підтримує російську економіку, надає можливості для її оборонної промисловості, сприяє поширенню її наративів", - додав очільник Альянсу.
Рютте наголосив, що військове співробітництво, яке Росія має з Північною Кореєю, Іраном і Китаєм, загрожує миру й безпеці в Європі, в Індо-Тихоокеанському регіоні та у Північній Америці. Саме тому Європа, Північна Америка та їх глобальні партнери мають стояти разом, щоб підтримати силу трансатлантичного Альянсу, забезпечити безпеку та добробут для своїх народів.