Нардепку від "Слуги народу" підстрахували Арахамія та Кім: її затримали за підозрою в незаконному збагаченні на суму 20 млн грн.

Суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) ухвалив рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді особистої поруки для народної депутатки, підозрюваної в незаконному збагаченні. Як поручителів суд обрав двох осіб: Давида Арахамію, який очолює парламентську фракцію "Слуга народу", та Віталія Кіма, голову Миколаївської обласної військової адміністрації. Хоча ім'я депутатки офіційно не розголошується, за інформацією, що стала відома, йдеться про Ірину Кормишкіну з фракції "Слуга народу".

Про її взяття на поруки стало відомо зі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Інформацію про особу оприлюднив журналіст Олег Новіков.

Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення не накладати запобіжний захід у вигляді застави з покладанням обов'язків на нардепку від "Слуги народу" Ірину Кормишкіну (раніше Аллахвердієва). Суд вирішив відпустити її під особисту поруку голови фракції СН Давида Арахамії та очільника Миколаївської ОВА Віталія Кіма, як зазначено в офіційному повідомленні.

В САП підкреслили, що на Кормішкіну накладено обов'язок інформувати слідчого, прокурора або суд про будь-які зміни в її місці проживання та роботі. Окрім цього:

"САП повідомила, що питання оскарження запобіжного заходу буде розглянуто після отримання повного тексту судового рішення."

Що було раніше?

Правоохоронні органи раніше виявили, що Кормишкіна незаконно збагачувалася на суму 20 млн грн. Ця сума відображає перевищення вартості її активів над задекларованими доходами та заощадженнями.

"В результаті розслідування було встановлено, що у 2021-2022 роках депутатка придбала активи на суму, що перевищує її офіційні доходи та заощадження більш ніж на 20 мільйонів гривень. За ці необґрунтовані кошти народна обраниця через юридичну особу придбала нерухомість поблизу Одеси, де наразі проживає", - повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Водночас, за даними НАБУ, офіційний дохід депутатки за цей період та її заощадження становили не більше ніж 2,7 млн грн. Стверджується, що підозрювана використала ці кошти на інші цілі.

Дії народної депутатки кваліфіковано за ст. 368-5 КК України - незаконне збагачення. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Новіков підкреслив, що у 2022 році Вищий антикорупційний суд (ВАКС) дав вказівку генеральному прокурору Андрію Костіну ініціювати розслідування щодо Кормишкіної у зв'язку з підозрами у можливому незаконному збагаченні. Це зобов'язання виникло через те, що Костін не вживав жодних дій протягом 24 годин після отримання заяви про злочин. Згодом Костін все ж відкрив справу.

Згідно з інформацією, що надходила з Центру протидії корупції (ЦПК), депутатка отримала у лютому подарунок у розмірі 14,4 млн грн. Раніше їй також було подаровано 5,3 млн грн і швейцарський годинник DEFY MIDNIGHT вартістю 310 тис. грн, який був інкрустований 11 білими діамантами. Дарувальником виявився її батько. Однак, як зазначали розслідувачі, з доступних даних не випливало, що його офіційні доходи дозволяли йому робити такі значні подарунки.

У 2020 році виник ще один гучний інцидент, пов'язаний з Кормишкіною, яка тоді носила прізвище Аллахвердієва. У відеозапису, де депутат Верховної Ради Олександр Корнієнко з партії "Слуга народу" обговорював Аллахвердієву з Давидом Арахамією, він висловився про неї як про "робочу бабу, наче корабельна сосна". Цей ролик викликав обурення в мережі, зокрема серед жінок-політиків, які звернулися до керівництва Верховної Ради з проханням "дати публічну оцінку сексистським коментарям лідерів фракції "Слуга народу", що принижують українських жінок". Згодом Корнієнко вибачився перед Аллахвердієвою за свою невдалу ремарку.

За інформацією OBOZ.UA, виконуюча обов'язки голови Головного управління Державної податкової служби в Сумській області, а також депутат Рівненської міської ради від партії "Слуга народу" Олена Хотенко у 2018 році взяла в борг 2,8 мільйона гривень у свого сина, якому на той момент було лише 12 років. Крім того, під час активних бойових дій вона отримала в дарунок дві квартири від своєї матері, яка є громадянкою Росії.

Related posts