Національна поліція спростовує повідомлення про появу небезпечного тренду, пов'язаного з вдиханням токсичних речовин в Україні | УНН
Тенденція вживання токсичних парів побутових хімікатів набирає популярності за межами країни, проте в Україні подібні інциденти не зафіксовані. Національна поліція розробила поради для батьків, аби забезпечити безпеку дітей в онлайн-просторі.
Тренд на вдихання шкідливих парів побутових засобів, відомий як хаффінг, став популярним і за межами нашої країни. В Україні подібні інциденти поки що не зафіксовані. Цю інформацію підтвердила Національна поліція України, повідомляє УНН.
Деталі можна описати як елементи або складові частини, які формують загальну картину.
У Національній поліції роз'яснили, що челендж, відомий також під назвами "хромування" або "хромінг", передбачає вдихання небезпечних парів різних побутових засобів, таких як лак для нігтів, маркери, аерозолі та інші речовини, що використовуються в повсякденному житті.
Це викликає серйозні наслідки для здоров'я, включаючи ураження мозку, серця, легень, нирок та інших органів, також може призвести до залежності та навіть смерті.
Слід зазначити, що в недавніх публікаціях українських ЗМІ представлена інформація, яка базується на думках іноземних експертів та черпалася з джерел закордонних медіа. Ці матеріали висвітлюють проблеми підлітків у інших країнах. В Україні Національна поліція не зафіксувала жодних випадків "хромінгу", а в українському інтернет-просторі не спостерігається зростання популярності цього челенджу.
Однак працівники ювенальної превенції, кіберполіції та підрозділів, що займаються боротьбою з наркозлочинністю в Національній поліції, звертають увагу батьків підлітків на важливі рекомендації та правила безпеки:
Кіберполіція звертається до громадян з проханням перевіряти відомості лише на офіційних платформах та дотримуватися основних принципів фактчекінгу і кібергігієни, щоб запобігти розповсюдженню дезінформації.
Нагадуємо
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець попередив, що в соціальних мережах стрімко поширюється новий небезпечний тренд - діти вдихають пари побутових токсичних речовин на камеру.