На що звертати увагу при купівлі вживаного автомобіля: ключові "сигнали тривоги"
Придбання нового автомобіля - це відмінний спосіб заощадити гроші та забезпечити себе надійним транспортним засобом для особистих потреб. Проте, це також значна відповідальність, оскільки покупцям слід бути уважними і не пропустити критичний недолік, який згодом може обернутися значними витратами на постійні ремонти.
Щоб нічого не випустити з уваги, видання Go Banking Rates створило перелік важливих сигналів, які слід враховувати при виборі вживаного автомобіля. Ці дев'ять характеристик допоможуть уникнути проблем з машиною у майбутньому.
Масштабний марафон
Чим більше кілометрів пройшов автомобіль, тим більша ймовірність виникнення несправностей, які можуть потребувати значних грошових вкладень на ремонт. У транспортному засобі з високим пробігом зазвичай першими зношуються свічки запалювання, гальмівна система та шини. Якщо вас турбує пробіг уживаного авто, варто провести детальніший огляд або запросити кваліфікованого механіка для професійної оцінки його технічного стану.
Гарантія не надається
Завжди перевіряйте при купівлі авто, чи не минув термін гарантії виробника. Якщо цей термін сплив, спробуйте зв'язатися з виробником, щоб дізнатися, чи доступна розширена гарантія і скільки це може коштувати. Якщо продовження неможливе або воно занадто дороге, за будь-який ремонт ви платитимете зі своєї кишені.
Зовнішні звуки
Уважно прислухайтеся до незвичних звуків, наприклад, скрипів, стукоту або шурхоту, які може видавати вживане авто. Ці звуки можуть свідчити про несправності амортизаторів, стійок або підшипників. Іноді вдається домовитися з продавцем, щоб він вирішив ці проблеми за власний рахунок перед передачею автомобіля покупцеві.
Зламаний каркас або корпус
Уважно перевірте зовнішній стан автомобіля. Він повинен бути вільний від будь-яких видимих дефектів, таких як вм'ятини, подряпини, пошкодження лакофарбового покриття, сліди іржі та інші підозрілі елементи. Не забудьте також оглянути нижню частину дзеркал, фари та лобове скло.
Проблеми в моторному відсіку
Під час огляду старого автомобіля обов'язково відкрийте капот. Проаналізуйте стан двигуна, перевірте машину на предмет витоків, тріщин, іржі, диму чи запаху гару.
Корозія металів
Весь автомобільний кузов слід уважно оглянути на предмет іржі. Зосередьте увагу на важкодоступних місцях, таких як дно або колісні арки. Іноді іржа може бути прихована під фарбою або герметиком, що може призвести до більш дорогого ремонту в майбутньому. Велика кількість іржі може свідчити про недбале ставлення попереднього власника до машини, що, в свою чергу, може вказувати на її поганий стан.
Історія цього автомобіля викликає певні підозри.
Завжди ретельно перевіряйте всю інформацію про автомобіль перед прийняттям рішення щодо його придбання. Виясніть, чи не потрапляв він у ДТП, чи не зазнавав пошкоджень від води, чи не провалював жодних технічних оглядів. Чим менше проблем було у машини в минулому, тим менше неприємностей очікує вас у майбутньому.
Нерівномірне зношування протекторів на автомобільних шинах
Ця характеристика може свідчити про приховану проблему, пов'язану з вирівнюванням. З часом це може призвести до серйозних проблем у майбутньому. Якщо шини вашого автомобіля потребують негайної заміни, вам слід врахувати це при розрахунку вартості покупки.
Надто приваблива вартість
Цінник не завжди є попередженням - іноді ви справді можете виявити надзвичайно вигідну пропозицію. Проте, знижена ціна може також сигналізувати про проблеми з автомобілем, такі як серйозні пошкодження в минулому або суттєві технічні несправності. Завжди ретельно оглядайте автомобіль за привабливою ціною особисто та проводьте тест-драйв.
Раніше OBOZ.UA повідомляв про те, у яких європейських країнах дороги є найбільш аварійно небезпечними.