Міністерство освіти і науки оголосило лауреатів конкурсу на розробку мережі стартап-шкіл: які основні цілі цього проєкту?

Міністерство освіти і науки України визначило шість вишів, які братимуть участь у проєкті зі створення мережі "Стартап-школа - інкубатор - акселератор". Заклади отримають для цього фінансову підтримку від держави.

За інформацією пресслужби Міністерства освіти і науки, шість університетів з п'яти різних регіонів здобули перемогу. Створення мережі стартап-шкіл надасть студентам можливість реалізовувати свої ідеї у вигляді стартапів.

Перемогу одержали:

Національний університет авіації України

- Вінницький національний технічний університет;

Київський академічний вищий навчальний заклад.

Сумський університет державного типу

- Національний технічний університет "Дніпровська політехніка";

- Національний університет "Одеська політехніка".

"Створення мережі дасть змогу розвивати нові стартапи та масштабувати вже наявні, отримувати фінансову й експертну підтримку, залучати інвесторів тощо", - розповіли у відомстві.

Михайло Федоров, Міністр цифрової трансформації України, у своєму Telegram-каналі оголосив, що учасники стартап-шкіл матимуть доступ до підтримки, менторських консультацій та можливостей залучення інвестицій для розвитку своїх проектів.

"Для того щоб в Україні виникли власні компанії на зразок Facebook чи Microsoft, необхідно підтримувати молоді стартапи ще на стадії їхніх ідей", - зазначив він.

Федоров зазначив, що університети, що братимуть участь у даному проєкті, володіють значним потенціалом для розвитку стартапів, мають розвинену інфраструктуру для інновацій та досвід у співпраці з бізнесом. "Ці установи надаватимуть підтримку студентам, які мають перспективні ідеї для стартапів, допомагаючи їм залучати інвестиції, розширювати свої проєкти та виходити на ринок", - додав керівник відомства.

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що університети, які займуть призові місця, отримають фінансування до 1,5 мільйона гривень для розвитку стартап-шкіл на своїй території. Ці проекти повинні бути реалізовані в період з 2024 по 2026 рік. Отримані кошти можна витратити на:

- проведення науково-технічних розробок для перетворення ідей у стартапи;

- купівлю обладнання для функціонування стартап-школи та проведення досліджень;

- оплату послуг (фінансових, консалтингових, маркетингових, юридичних та освітніх) для розвитку стартапів;

- зарплату працівників, сплату податків і зборів, потрібних для реалізації науково-технічного проєкту.

Як раніше зазначало OBOZ.UA, у Міністерстві освіти і науки роз'яснили, чи має право студент отримати освітній грант, якщо він був зарахований на бюджетну форму навчання.

Related posts