Лубінець: серед тих, хто повернувся з полону, є військові з "Азову" та "Кракена".
Завдяки обміну військовими, що відбувся між Україною та Росією за схемою 103 на 103 у суботу, 14 вересня, до України повернулися переважно ті, хто був захоплений у полон на початку війни.
Інформацію надав уповноважений з прав людини України Дмитро Лубінець.
"82 рядових та сержантів, а також 21 офіцер. Це захисники з Київщини, Донеччини, Маріуполя та "Азовсталі", Луганщини, Запоріжжя та Харківщини. Серед тих, хто був звільнений, є оборонці 36 бригади морської піхоти та Національної гвардії, зокрема з 12-ї бригади спеціального призначення "Азов", а також прикордонники і представники спецпідрозділу "Кракен". До того ж, серед них є й співробітники Національної поліції, тероборони, Державної служби з надзвичайних ситуацій та військовослужбовці Збройних сил України," – повідомив Лубінець у своєму телеграм-каналі.
Він підкреслив, що всі звільнені з полону особи потребують значної реабілітації, оскільки їхнє здоров'я суттєво погіршилося під час утримання.
Він зазначив, що співробітники Офісу омбудсмена документують умови, в яких повертаються звільнені особи в Україну, та надають їм інформацію про їхні права.
Телеграм-канал Стерненка повідомив про те, що 23 бійці "Азову" повернулися з полону.
Міністерство оборони Росії, зі свого боку, заявило, що обміняні громадяни є військовими, які були захоплені в полон під час зіткнень у Курській області.
Поки що російські військові, які брали участь в обміні, перебувають у Білорусі, де "їм надається необхідна психологічна та медична допомога".
Це вже другий обмін військовополоненими за останні два дні. Напередодні Україна та росія обмінялися полоненими за формулою 49 на 49.