Лондон звинуватив Росію у використанні хімічної зброї щодо України та оголосив про введення нових санкцій.

Гучне ігнорування Росією Конвенції про заборону хімічної зброї є вагомим злочином проти міжнародного права.

Велика Британія запровадила нові санкції проти Росії. Під обмеження потрапили війська радіологічного, хімічного та біологічного захисту збройних сил РФ, дві установи та одна фізична особа країни-агресорки.

Санкції запроваджено за звинуваченнями у використанні російськими військовими хімічної зброї проти України, повідомляється на сайті британського уряду. Мова про застосування на передовій речовини під назвою хлорпікрин, яка визнана хімічною зброєю Міжнародною організацією із заборони хімічної зброї.

Російські збройні сили відверто підтвердили використання небезпечних хімічних засобів у бойових діях, активно застосовуючи технічні засоби для придушення масових протестів. Водночас існує безліч свідчень про використання токсичного задушливого агента хлорпікрину, який вперше був застосований під час Першої світової війни. Таке грубе порушення Конвенції про заборону хімічної зброї з боку Росії є серйозним актом проти міжнародного права, - підкреслюється в заяві.

Стало відомо, що Лондон додав до свого санкційного списку підрозділи радіологічного, хімічного та біологічного захисту армії Російської Федерації, а також їхнього керівника Ігоря Крилова. Його звинувачують у причетності до використання хімічної зброї та розповсюдження дезінформації.

Крім того, під санкції потрапили 27-й і 33-й науково-дослідні інститути Міністерства оборони Росії, які, за інформацією британської влади, мають зв'язки із створенням хімічної та біологічної зброї.

Довідка УНІАН. Застосування хімічної зброї заборонене Конвенцією про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення від 13 січня 1993 року. Як засіб ведення війни не можна використовувати також хімічні засоби для боротьби із заворушеннями (наприклад, сльозогінний газ).

Російські торговці на онлайн-платформах стикаються з труднощами у здійсненні платежів через китайські банки. Фінансові установи подовжили терміни обробки російських транзакцій через побоювання щодо можливих західних санкцій.

У той же час "Новатек", одна з провідних російських компаній у сфері видобутку природного газу, змушена скорочувати свої найбільш амбітні ініціативи. Цей крок зумовлений санкціями, введеними країнами Західної Європи проти підприємства.

Проте не у всіх сферах санкції дають свої плоди. За понад два роки повномасштабної війни проти України РФ навчилася обходити обмеження і досі виготовляє літаки, дрони та іншу техніку. Примітно, що в БПЛА і ракетах, які летять по Україні, досі виявляють західні компоненти.

Related posts