Курс валют має незначно підвищитися: у листопаді прогнозуються нові показники в обмінних пунктах.
Режим "керованої гнучкості" продовжить існувати: хоча коливання курсів можуть бути частими і різнонаправленими, вони не призведуть до катастрофічних наслідків.
Інтервенції Національного банку України (НБУ) допоможуть уникнути ажіотажу та паніки, хоча коридори допустимих коливань валютного курсу трохи підвищаться.
Про це повідомив банкір Тарас Лєсовий. Він розкрив, що у листопаді на валютному ринку України очікується відносно стабільна ситуація.
Він підкреслив, що нові орієнтири для міжбанківського курсу становитимуть 41,2-41,8 грн за долар і 45,3-47,3 грн за євро, тоді як на готівковому ринку ціни коливатимуться в межах 41,3-42 грн за долар і 45,5-47,8 грн за євро.
Лєсовий запевнив, що режим "керованої гнучкості" залишиться в силі: хоча зміни курсів будуть частими і різноспрямованими, вони не будуть катастрофічними і відбуватимуться у рамках системи валютних коливань, що виникають через цей режим.
Згідно з його оцінками, справжній діапазон коливань курсу долара становитиме 41,5-41,9 гривні. Це свідчить про те, що курс може наблизитися до рівня 42 гривні, що є макроекономічним прогнозом на завершення року.
У кінці листопада може бути визначено фінальний курс долара на 2024 рік. Однак наразі важко врахувати всі чинники, які можуть вплинути на зміцнення або ослаблення гривні, оскільки залишаються невизначеними питання щодо обсягу макрофінансової підтримки на 2025 рік, бюджету курсу долара та наслідків зимових викликів.
Лєсовий зазначив, що, попри наближення кінця року, поки що немає ознак для суттєвих змін в курсах валют або непередбачених кризових ситуацій.
Банки та обмінники можуть відмовити в обміні доларів: в НБУ пояснили, про які купюри йдеться.
В Україні зникне офіційний курс деяких валют: подробиці НБУ.