Кремль має намір об’єднати "Роснефть", "Газпром нефть" і "Лукойл" в одну інтегровану нафтову корпорацію, згідно з інформацією WSJ.

Влада Росії розробляє стратегію об'єднання провідних нафтових компаній, в рамках якої державна компанія "Роснефть" має намір інтегрувати "Газпром нефть" та "Лукойл", повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на свої джерела.

Переговори між керівництвом нафтових компаній та чиновниками відбувалися впродовж останніх місяців. Джерела WSJ стверджують, що ці обговорення свідчать про плани путіна спертися на енергетичний сектор у підтримці військових видатків.

Згідно з інформацією, отриманою від джерел видання, російський лідер має бачення "величезного гравця, який може змагатися зі Саудівською Аравією". Крім того, об'єднана структура буде в змозі успішно протистояти заходам західних держав.

При цьому визначеності в уряді немає: деталі будь-якого плану можуть змінитись, а самі переговори можуть призвести до угоди, а можуть і закінчитися нічим. Злиття нафтових компаній обговорюється не вперше, але, як кажуть співрозмовники WSJ, ці плани вже стикалися з протидією з боку керівництва "Роснефти" та "Лукойла".

Згідно з інформацією WSJ, переведення "Лукойла" під безпосереднє управління держави стало б значним досягненням у процесі відміни приватизації природних ресурсів, що відбулася після розпаду Радянського Союзу.

Однак якщо ці плани втіляться, то утворена "суперкомпанія" може стати другим за величиною виробником сирої нафти в світі після саудівської Aramco, а обсяги її видобутку будуть втричі вищі, ніж у американської Exxon Mobil. Це дозволить росії підняти ціни для клієнтів з Індії та Китаю - основних ринків її збуту.

Важливу роль у переговорах грає глава "Роснефти" Ігор Сєчін, але неясно, чи очолить він у результаті компанію, що утворилася. Ще одним можливим кандидатом на цю посаду WSJ називає гендиректора "Газпром нефть" Олександра Дюкова.

Представник "Роснефти" назвав інформацію The Wall Street Journal хибною і заявив, що вона "може бути спрямована на створення конкурентних переваг на користь інших учасників ринку". У "Лукойлі" переговори заперечують. У "Газпром нефть" на запит про коментарі не відповіли.

Раніше "Подробиці" повідомляли про способи, якими рф уникає санкцій і реалізує свою нафту.

Related posts