Кремль створює загони територіальної оборони для підтримки "визволення" Курської області, повідомляє ISW.

У Кремлі бояться, що провали на війні в Україні вплинуть на майбутні вибори у РФ, - ISW

Згідно з інформацією, оприлюдненою РБК-Україна, яка посилається на доповідь американського Інституту вивчення війни (ISW), ситуація виглядає наступним чином. Деталі також наводить портал Контракти.UA.

Експерти вважають, що створення таких підрозділів вказує на небажання російського лідера Володимира Путіна глибше протистояти вторгненню шляхом мобілізації через загрозу суспільного незадоволення або значного переміщення військ, що може зірвати наступальні дії Росії на сході України.

Виконувач обов'язків губернатора Курської області Олексій Смирнов 29 серпня повідомив про створення добровольчого загону "БАРС-Курськ" (БАРС - Бойовий резерв російської армії, - ред.). За його словами, головною метою формування стане "забезпечення безпеки" в області під час вторгнення та подальше заселення прикордонних населених пунктів.

Смирнов повідомив, що загін співпрацюватиме з російськими військовими та штабом контртерористичної операції, які контролюють поточні дії Росії в Курській області. Крім того, загін надаватиме гуманітарну допомогу жителям прикордонних населених пунктів.

За словами губернатора, добровольці підпишуть шестимісячні контракти, пройдуть навчання й отримають будь-яку "необхідну" зброю для виконання своїх обов'язків. Влада Курської області опублікувала оголошення про набір до загону 24 серпня.

Речник Харківського угруповання українських військових, полковник Віталій Саранцев, заявив, що російська влада також створює загони "БАРС-Брянськ" та "БАРС-Бєлгород", які підтримуватимуть Північне угруповання російських військ. За словами Саранцева, у трьох загонах загалом буде 4 921 доброволець.

Аналітики ISW зазначають, що створення нових добровольчих загонів узгоджується зі стратегією Кремля, яка полягає в уникненні переміщення до Курської області бойових підрозділів з досвідом, що беруть участь у бойових діях на Покровському або Торецькому напрямках. Це зумовлено побоюваннями щодо можливого сповільнення темпів російських наступальних операцій на цих важливіших фронтах.

У доповіді також зазначено, що Кремль значною мірою спирається на призовників і нерегулярні сили, перекинуті з менш важливих напрямків в Україні, для захисту від можливого вторгнення ЗСУ до Курської області.

В ISW нагадали, що Путін вказав на бажання надалі покладатися на російських добровольців ("добробатів") для протистояння українському вторгненню під час зустрічі 12 серпня з російськими військовими, силовиками і цивільними посадовими особами. Диктатор натякав на готовність підписати контракти на проходження військової служби серед майбутніх "добровольців".

У звіті йдеться про те, що Путін систематично покладався на добровольчі та нерегулярні сили для подолання дефіциту людських ресурсів під час війни. Він також уникав оголошення загальної або чергової часткової мобілізації, які могли б викликати значний негативний резонанс серед російського населення.

Аналітики Інституту вивчення війни припускають, що Путін "майже напевно вкрай не бажає оголошувати загальну мобілізацію".

"Російський лідер, ймовірно, буде продовжувати покладатися на нерегулярні формування для боротьби з українським вторгненням у Курську область, доки російські наступальні операції на сході України не досягнуть кульмінації. Тоді Путін може розглянути можливість перекидання більш боєздатних російських сил із цих напрямків, щоб відтіснити українські підрозділи назад за кордон", - йдеться у звіті ISW.

Днями Збройні сили України дещо просунулися на північ від міста Суджа, тоді як російські війська відбили деякі інші райони області.

Оприлюднені 29 серпня геолокаційні кадри демонструють, що українські військові дійшли до Нижньої Парової (на північ від Суджі) та просунулися у північно-західну частину населеного пункту. Додаткові кадри показали, що росіяни, ймовірно, відбили село Уланок на південний схід від Суджі та східну частину селища Коренево.

Українські збройні сили продовжували наступальні дії поблизу населених пунктів Кореневе, Комарівка (розташована на південний захід від Кореневого), Крем'яне (східніше Кореневого), Любимівка (південно-східний напрямок від Кореневого), Леонідівка (північно-західний напрямок від Суджі), Мала Локня та Русское Поречное (обидва населені пункти на північ від Суджі), Мартинівка (північно-східний напрямок від Суджі), а також на території Борки (південно-східний напрямок від Суджі).

За даними російських джерел, українські війська не припиняють атакувати Кореневе, прагнучи прокласти маршрут до Рильська, що розташований на північний захід від Кореневого.

Повідомляється, що поблизу Кореневого воюють підрозділи російського оперативно-тактичного з'єднання "Каскад" (колишнього "Міністерства внутрішніх справ" "Донецької Народної Республіки", яке, за повідомленнями, підпорядковане Росгвардії). Хоча за іншими повідомленнями, російське військове командування раніше розпустило це з'єднання.

Вже третій тиждень Збройні сили України активно проводять операцію на території Курської області. Основна мета взяття під контроль населених пунктів полягає у створенні буферної зони навколо українсько-російського кордону в Сумській області, а також у відтягуванні сил агресора з інших ділянок фронту.

Станом на теперішній момент українські військові тримають під контролем 100 населених пунктів у області. У полоні знаходяться приблизно 600 солдатів російської армії.

Унаслідок наступу ЗСУ в Курській області, Кремль перемістив на цю ділянку близько 30 тисяч військових із інших частин фронту.

Американське медіа The Hill вважає, що операція Збройних сил України серйозно вплинула на моральний стан російської армії та змінила хід війни в Україні.

Related posts