Коли відзначатимемо Благовіщення у 2025 році: дата, звичаї та народні прикмети

У цей день серед прихожан існує традиція освячувати сіль, яка, згідно з церковними легендами, має силу лікувати всі недуги.

Згідно з українською традицією, святкування Благовіщення Пресвятої Богородиці відбувається навесні. Проте, після переходу на новоюліанський календар 1 вересня 2023 року, дата святкування зазнала змін. Раніше це свято відзначали 7 квітня, але тепер воно відзначатиметься на 13 днів раніше. Таким чином, у 2025 році Благовіщення припаде на 25 березня.

Ця урочистість має глибокий зв'язок з визначною подією в житті Пресвятої Богородиці. Її батьки, виконуючи обіцянку, дану Господу ще до її появи на світ, віддали Діву Марію в молодому віці на виховання до храму. Вона зберегла свою дівочість, давши обітницю служити Богу. Разом зі своїм чоловіком Йосипом, вона вела життя, сповнене благочестя і скромності.

У Євангелії від Луки розповідається про те, як архангел Гавриїл з'явився перед майбутньою Матір'ю Божою, аби донести їй радісну новину – вона стане матір'ю Спасителя світу.

Коли Марія побачила ангела, вона почула від нього такі слова: "Радуйся, Благодатна! Господь з тобою". Спершу її охопила велика тривога, оскільки вона мала стати матір'ю Месії. Проте згодом вона прийняла Божий план. Відповідно до православної традиції, зачаття Ісуса Христа стало спокутуванням гріха Єви в раю. Дата 25 березня була обрана не випадково, адже, згідно з церковними уявленнями, Ісус Христос народився 25 грудня, і між цими двома подіями минуло рівно дев'ять місяців.

Свято Благовіщення для вірян є символом втілення Господа в світі людей, початком відкуплення гріхів.

Традиційно українці на Благовіщення йдуть до храму на святкове богослужіння, під час якого святять сіль. Ця сіль здавна використовували дуже економно, тому що існує повір'я, що вона здатна вилікувати будь-яку хворобу. Також цю сіль використовують, щоб посолити весільний коровай. Вважається, що тоді молоді завжди будуть разом і щасливі.

У певних куточках України існує звичай, згідно з яким у цей день відпускають голубів. Наші предки були впевнені, що коли ці птахи злетять до небес, вони повідомлять ангелам про всі позитивні події, які сталися протягом року.

У день Благовіщення небо розкривається, і Господь в змозі вислухати кожну молитву своїх вірних. З цієї причини багато людей вирушають у паломництво до святих місць. Хоча Великий піст триває, у цей святковий період Церква дозволяє вживання риби з оливковою олією та вживання алкоголю.

Є також певні заборони. Наприклад, у цей день не дозволяється:

Згідно з народними повір'ями, якщо ніч тепла, це є ознакою того, що весна буде такою ж комфортною та м'якою.

Related posts