Київ у новому світлі: в Інтернеті з'явилися унікальні записи столиці 60-х років. Дивіться відео!

Сьогодні Київ постає перед нами як сучасний мегаполіс, у якому висотні будівлі розкидані по всій його території. Однак всього лише півстоліття тому центральна частина міста мала зовсім інший вигляд.

Таким чином, Галицька площа, на якій знаходиться столичний цирк, а також навколишні вулиці, були заповнені низькими 2-3-поверховими будівлями, зведеними на рубежі ХІХ та ХХ століть. Якою була ця архітектура, продемонструвала унікальна колекція фотографій у Facebook-спільноті "Київ історичний".

Архівне чорно-біле відео переносить нас у пейзажі столиці приблизно 1960-х років. На знятих сценах можна спостерігати Галицьку площу, а також вулиці Дмитрівську, Бульварно-Кудрявську та Олеся Гончара.

Ще до 1950-х рр. на місці цирку знаходився критий ринок, на якому майже століття вели торгівлю представники єврейської громади Києва. Саме тому ця місцевість отримала назву Єврейський базар або скорочено Євбаз. Публічну торгівлю тут розпочали після наказу генерал-губернатора Іларіона Васильчикова, виданого у лютому 1858 року. А знесли ринок наприкінці 1950-х рр., щоби побудувати на її місці будівлю цирку. Вона у первозданному вигляді збереглась і досі, ще й отримала статус пам'ятки архітектури і містобудування місцевого значення.

Відтоді на цій ділянці продовжують курсувати кілька трамвайних маршрутів. Відеозаписи дозволяють побачити, якими вони були в ті часи.

Проте на кадрах Галицької площі ми не бачимо 42-метрову Стелу Перемоги. Її звели тут значно пізніше - у 1982 році до святкування 1500-річчя Києва. Довгий час її прикрашала радянська зірка та орден із зображенням Володимира Леніна. На виконання закону про декомунізацію їх зняли, а дату початку війни, на стелі замінили з 1941 року, на 1939 рік. Як бачимо на відео, до появи обеліску тут була звичайна ділянка дороги.

Раніше OBOZ.UA демонстрував ролик, що ілюструє зміни, які зазнали історичні вулиці Києва протягом різних епох.

Related posts