Інвестори вимагають від парламентарів активізувати процес розбудови вітрової енергетики, - зазначив Конеченков.

Народні депутати України мають внести зміни в законодавство, які прискорять будівництво потужностей вітроенергетики в Україні.

Цю інформацію озвучив Андрій Конеченков, який є головою правління Української асоціації вітрової енергетики, під час ефіру на каналі Прямий.

Він нагадав, що в липні поточного року нардепи скасували мито та ПДВ на імпорт енергетичного обладнання, однак без підтримки залишились проєкти вітроенергетики.

"На останньому засіданні Верховної Ради було вирішено скасувати код в Митному кодексі, що дозволяв уникати сплати ПДВ при імпорті обладнання для вітротурбін. 'Якщо інші енергетичні технології мають свої пільги, чому б не підтримати також і вітроенергетику?' - зазначив Конеченков."

Він зазначив, що державні органи компенсуватимуть інвесторам у вітрову енергетику ПДВ, але лише після того, як електростанція буде введена в експлуатацію.

Він повідомив, що в парламенті зареєстровано законопроект №11445, який пропонує запровадження стимулів для розвитку вітроенергетики. Проте, цей законопроект не отримав підтримки для винесення на голосування у Верховній Раді.

"Всі компанії сьогодні могли б швидше завозити вітротурбіни і швидше будувати, якби була така допомога з боку Комітету з податкової політики. Але він заблокував цю історію", - зазначив голова правління УВЕА.

Він акцентував увагу на тому, що державна підтримка є ключовою для того, щоб інвестори змогли реалізувати проекти з будівництва 900 МВт вітрової енергетики до середини 2026 року.

Згідно з інформацією, наданою УВЕА, загальна сума боргу перед інвесторами становить 35,8 млрд грн. Одночасно, інвестори володіють проектами вітрової енергетики загальною потужністю 4 ГВт, які можуть бути реалізовані в Україні в середньостроковій перспективі.

Related posts