"Хлопці вже справді виснажені": сапер "Маестро", що нині служить у ТЦК, - про необхідність ротації в ЗСУ

Як зазначив військовослужбовець, чимало людей прагнуть повернутися до своїх родин, до дітей, і знову жити мирним життям.

Більшість українських військових, що протистоять окупантам на фронті, втомилися і потребують відпочинку. Про це в інтерв'ю Суспільному розповів солдат Михайло на псевдо "Маестро" з Вінниччини.

Він брав участь у бойових діях на території Луганської області, Донецької області, Херсонської області та на Запорізькому напрямку, виконуючи обов'язки сапера. Після отриманого поранення, пройшовши курс лікування та реабілітації, "Маестро" був переведений до Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де наразі служить у роті охорони.

"Військовослужбовці дійсно виснажені. Багато хто мріє повернутися до родини, до дітей, до мирного життя. Будемо щирими: трохи ви вже побули, дайте тепер можливість нашим. Бо коли постійно перебуваєш на фронті і потім повертаєшся до цивільного життя, стаєш іншою людиною. Чим довше там перебуваєш, тим довше потрібно відновлюватися. З'являються власні звички, жарти, традиції, які не зрозумілі цивільним", - розповідає боєць.

Він поділився своїми спогадами про перше бойове зіткнення. Їхньою метою було встановити міни на дорозі.

"Коли ми відходили, мусив відтягнути проводи живлення до наших позицій. Коли відходили, нас помітив дрон, почав працювати міномет. Мене врятувало коріння: я задихався, вирішив забігти в кущі перевести подих, після того, як це зробив, почув приліт. Встав, вийшов, добіг до місця, де мав прив'язати дроти, повертаю голову і бачу -- за шість метрів від окопу приліт. Не боїться лише дурень, або безсмертний. Страшно буває завжди та, як підказує практика, той, хто боїться -- той живучий. Спочатку ти розумієш, що нам кінець", - каже "Маестро".

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що запроваджує нові умови відстрочки від мобілізації з вересня 2024 року. Відповідно до нових правил, військовозобов'язані, чиї неповнорідні брати або сестри загинули чи зникли безвісти під час війни, матимуть право на відстрочку від призову.

Раніше відстрочку могли отримати тільки ті, у кого загинули повноспоріднені брати або сестри, а тим, у кого загинули неповноспоріднені родичі, доводилося йти на мобілізацію.

Related posts