Генеральний секретар ООН Гутерріш під час зустрічі BRICS висловив заклик до встановлення "справедливого миру" в Україні, що ґрунтується на принципах Статуту Організації Об'єднаних Націй.
Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш виступив із закликом до досягнення "справедливого миру" в Україні, спираючись на основні принципи Статуту ООН.
Він підкреслив важливість дотримання "суверенітету, територіальної цілісності та політичної автономії кожної країни".
"У глобальному масштабі нам необхідний мир", - підкреслив Гутерріш, виступаючи 24 жовтня на зустрічі країн групи BRICS у Казані, Росія.
"Нам потрібен мир в Україні. Справедливий мир відповідно до Статуту ООН, міжнародного права та резолюцій Генеральної Асамблеї ООН", - додав він.
Гутерріш підкреслив, що учасники саміту складають приблизно половину світового населення, і відзначив їхню відданість принципам "багатосторонності та міжнародного співробітництва у вирішенні проблем".
"Необхідна міжнародна спільнота, що функціонує як єдина глобальна родина, для вирішення світових проблем", - зазначив генеральний секретар ООН, підкресливши, що жодна країна чи група не здатні впоратися з цими викликами самостійно або в ізоляції.
Відповідаючи на коментарі Гутерріша про "глобальну родину", президент Росії Владімір Путін зазначив: "Ми так і існуємо", підкресливши, що в сім'ях "іноді трапляються й конфлікти".
За інформацією Голосу Америки, уряд України висловив своє незадоволення з приводу візиту Гутерріша до Путіна на саміті BRICS.
Одночасно інші важливі учасники наради теж наголошували на необхідності зусиль для встановлення миру в Україні.
Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що Китай хоче політичного врегулювання в Україні, й зазначив, що мирна пропозиція, висунута Китаєм та Бразилією у травні цього року, надає найкращий шанс на для досягнення миру.
Як повідомлялося раніше в ефірі Голосу Америки, президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сільва пропустив саміт BRICS через труднощі зі своїм здоров'ям.
"Слід зосередитися на оперативному зниженні напруги та відкритті можливостей для політичного вирішення", - підкреслив у своїй промові Сі.
Президент Китаю також проводив закриті переговори з Путіним щодо конфлікту в Україні.
Президент України Володимир Зеленський та українські дипломати раніше висловили своє незадоволення китайсько-бразильською мирною ініціативою, яка суперечить "формулі миру" Зеленського. Зокрема, даний план не передбачає виведення російських військових з українських земель.
Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, який також висловлював намір виступити посередником у відносинах між Києвом і Москвою, повідомив Путіну про своє бажання вирішити конфлікт в Україні "шляхом миру".
"Ми цілковито підтримуємо ініціативи, спрямовані на оперативне відновлення миру та стабільності", - передає його висловлювання агентство AFP.
Президент Об'єднаних Арабських Еміратів, шейх Мохаммед бін Заїд Аль Нахайян, висловив Володимиру Путіну свою готовність виступити в ролі посередника у прагненнях до встановлення миру.
Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса також висловив заклик до завершення війни в Україні.
Водночас, як додає у своєму аналізі Reuters, "не було жодних ознак того, що щось конкретне буде зроблено для припинення конфлікту".
У 43-сторінковому прикінцевому комюніке саміту лише один раз згадано про Україну, додає агентство.
"Ми з вдячністю відзначаємо відповідні пропозиції про посередництво та добрі послуги, спрямовані на мирне вирішення конфлікту шляхом діалогу та дипломатії", -- цитує Reuters текст декларації.