Громадян Гани змусили підписати контракти з російським міноборони шляхом обману, повідомляють ЗМІ.

У захопленому Донецьку російські військові тримають в неволі ошуканих громадян Гани, погрожуючи їм призовом на фронт.

Про це повідомляє ASTRA з посиланням на іноземні місцеві видання, передає Укрінформ.

"Чотирнадцять громадян Афганістану були викрадені і примусово доставлені до Росії, де їх змусили підписати угоди з Міністерством оборони РФ. Наразі їх тримають у Донецьку, погрожуючи відправити на фронт... 11 з них вже безвісти пропали," - йдеться в повідомленні.

Вказується, що 14 громадян Гани 4 серпня 2024 року залишили свою батьківщину, вирушивши до Росії з наміром знайти роботу в сільському господарстві або у сфері охорони. Їх привабили обіцянки отримати високооплачувані вакансії в цій країні.

Проте, відразу після прибуття до Російської Федерації, чоловіків транспортували до Костроми, де їх змусили підписати "трудові контракти". Виявилося, що насправді це були угоди про призов до російських збройних сил для участі у конфлікті з Україною. Після цього їх перевезли до Донецька.

У відео, яке було опубліковано в ЗМІ, один з громадян Гани стверджує, що група чоловіків потрапила в пастку через довіру до певного провідника. Ці чоловіки вказали на цю особу як на ту, що спонукала їх підписати угоди з Міністерством оборони Російської Федерації. Оскільки ганці не володіють російською мовою, вони не змогли зрозуміти, що фактично підписують військові контракти. Крім того, у них забрали паспорти.

"Виходити кудись неможливо; навіть коли ми направляємося до вбиральні, військові завжди йдуть за нами", - зазначив один із ганців у відео з Донецька, де, як повідомляється, утримують цих іноземців.

"Ми не маємо жодного досвіду в підготовці до бойових дій. Ми дуже просимо про допомогу, нам хочеться повернутися додому. Будь ласка, підтримайте нас. Ми спимо на фанерних дошках, і це надзвичайно незручно", - діляться своїми переживаннями ганці, які залишилися.

Видання "GhanaWeb" повідомляє, що зверталося до російського посольства в Гані, проте не отримало жодної відповіді.

Related posts