Громади Закарпаття звернулися до президента Зеленського: причина стала відомою.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на офіційні сайти Ясінянської та Усть-Чорнянської селищних рад.
"Переважна більшість мешканців наших громад голосувала за вас на виборах президента України, бо вірили, бачили у вас однодумця щодо позитивних змін на Закарпатті. У 2020 році ви презентували Стратегію розвитку нашого регіону, у якій визначили розвиток туристичної інфраструктури, зокрема, гірськолижний туризм, - одним із перспективних напрямків", - йдеться у зверненні.
Відомо, що в умовах повномасштабної війни, яка триває у 2023 році, цей сектор в Закарпатті став одним з основних чинників економічного та соціального розвитку України.
"Ця проблема нам особливо знайома, оскільки ми проживаємо в гірській місцевості з жорстким кліматом, де можливості для розвитку обмежені через складну логістику та ненадійну інфраструктуру. Навіть до початку війни наші громади стикалися з нестачею фінансування для соціальних програм, медицини та освіти, а нині ситуація значно погіршилася — місцеві бюджети скоротилися на 79%. Нашою єдиною надією на позитивні зміни залишається залучення інвестора для створення гірськолижного курорту, спираючись на досвід гірських регіонів європейських країн", - зазначається в нашому зверненні.
Згідно з оцінками, реалізація проєкту "Свидовець" призведе до створення від 30 до 40 тисяч нових робочих місць на курорті та в сусідніх регіонах, охоплюючи різні сфери діяльності. Це сприятиме вирішенню питань безробіття та покращенню фінансової ситуації в наших громадах.
Голови місцевих громад повідомляють, що судові рішення вже двічі підтверджували їхню позицію, але нещодавно Верховний касаційний суд анулював детальні плани розвитку територій курорту. Вони вважають, що основною причиною цього стало систематичне очорнення курорту з боку власників місцевих пилорам, які можуть втратити свої можливості для вирубки лісу на території Свидовця, а також екоактивістів, які, за їхніми словами, мають зв'язки з російськими спецслужбами.
"Протягом семи років ми активно шукали інвестора для втілення масштабного інвестиційного проекту, який сприятиме розвитку наших громад. У цій боротьбі ми стикаємося з опором з боку власників місцевих пилорам, які усвідомлюють, що можуть втратити можливість безконтрольно вирубувати ліси на території запланованого курорту", - зазначають місцеві мешканці.
Крім того, існують спроби компрометувати курорт з боку осіб, які позиціюють себе як захисники екології. Громадські організації, що перешкоджають інвестиційному розвитку в регіоні, виявляються пов'язаними з фінансуванням російських спецслужб.
"Ми звернулися до СБУ, з проханням перевірити, в чиїх інтересах діють такі "доброчинці", і чому та хто вкладає кошти в медійну дискредитацію вагомого для регіону та всієї України економічного обʼєкту. Тому, ми, мешканці Ясінянської та Усть-Чорнянської громади просимо вас, Володимире Олександровичу, втрутитись в ситуацію, що склалася, та доручити відповідним службам провести розслідування: кому вигідно підривати економіку Закарпаття, яке в такі скрутні часи для нашої держави стало прихистком для сотень тисяч українців", - йдеться у зверненні президенту.